Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ebből a könyvből jó elkezdeni...

Ebből a könyvből jó elkezdeni a C programozási nyelvet?

Figyelt kérdés

Stephen G. Kochan: Programfejlesztés C nyelven


(nemtudom lehet-e ide linkelni, ezért csak a nevét írtam)


15 éves vagyok, és nagyon érdekel a programozás és szeretnék vele ismerkedni. A kérdésem az lenne hogy ezek, (C++, Objective-C, C#, Java) amiket bemutat a könyv ideális lenne-e nekem kezdésnek.


2014. márc. 2. 16:05
1 2
 1/11 anonim válasza:

nem esküdnék meg rá, de úgy emlékszem hogy egy ismerősömnek megvolt a könyv, és nem volt olyan jó. fontos viszont, hogy a könyv a C programozást mutatja be, amiket felsoroltál, csak erre a nyelvre alapoznak, viszont teljesen más hozzáállás szerint kell megoldani bennük a problémákat! (tehát a könyvben valószínűleg nem nagyon lesz róluk szó)


ha még sosem tanultál programozni, akkor amúgy tökéletes kezdésnek a C.

2014. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És miért nem volt jó?
2014. márc. 2. 16:45
 3/11 iostream ***** válasza:

"ha még sosem tanultál programozni, akkor amúgy tökéletes kezdésnek a C."


Persze, ha a barkácsolgatást is esztergagéppel kezded. A C talán a legrosszabb nyelv, amivel kezdeni lehet, nagyjából 0 feature van benne ami a kezdőket segíti.

2014. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez így van. Viszont ha a C-t megérti, utána a többivel sem lesz gondja. Ha meg nem ezzel kezd, sose fog benne programozni. Érdekes:)
2014. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

iostream, én tudok sokkal rosszabb nyelveket is a kezdőknek. Mármint olyan nyelveket, amelyeket programozásra találtak ki.

De jobbat többet tudok, például Python, Ruby, C#, Java, de még a C++ és az Objective-C.

2014. márc. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor jó lesz kezdésnek vagy nem?
2014. márc. 2. 22:36
 7/11 anonim válasza:
100%

ha egy magasabb szintű nyelvvel (Java, C#) kezded, azzal is el tudod sajátítani azt a szemléletet, ami a programozással való problémamegoldáshoz kell. viszont rengeteg segítséget fogsz kapni eközben, ebből kifolyólag lesznek dolgok amiket nem fogsz érteni.


ha szeretnél egy kicsit a dolgok mögé látni, és megérteni hogy mi-miért történik egy magasabb szintű programozási nyelvben, akkor érdemes a C-t. szerintem érdemesebb "alulról felfelé" haladni ilyen szempontból, de valahol meg tudom érteni azt is, aki másképpen gondolkodik erről.


a programozás nem cél, hanem eszköz.

2014. márc. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 iostream ***** válasza:

"Ez így van. Viszont ha a C-t megérti, utána a többivel sem lesz gondja. Ha meg nem ezzel kezd, sose fog benne programozni. Érdekes:)"


1. De, lesz a többivel gondja. Ahogy egy Javas ember is először ordas nagy hülyeségeket csinál, ha C++-ra akarják átképezni (csak hogy a legordítóbb: mindent new-val hoz létre), úgy a C programozó is rengeteg mindent nem fog tudni, és nagyon sok rossz (az új nyelvben rossz) beidegződést hoz magával. Az alacsonyszintű szemlélet nem mindig előny.


2. Ha nem ezzel kezd, attól még később megtalálhatja. Már ha szüksége van rá. Én mindig úgy láttam, hogy C-ig lemenni csak igen indokolt esetben szabad, a C++ pont megadja azt a hatékonyságot, ami kell, és csak akkor szabad lejjebb menni, ha azt a platform indokolja. De tényleg nem látom, miért ne kódolhatna később C-ben, ha akármi másban kezd, én VB-vel kezdtem (még az ötössel, ami a .NET előtt volt), ami nem egy kifejezetten alacsony szintű nyelv, mégis megtaláltam az utamat lefelé.

2014. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy mindenki segíteni szeretne amit köszönök is, de annyi féle választ kapok, hogy nem tudom mit gondoljak.
2014. márc. 3. 16:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Én meg phpztam először, csak tényleg az alapokat. Aztán az egyetemen muszáj a C, de örültem is neki. Mindegy, ez emberfüggő, akkor kezdjen könnyebbel, nekem ugyan az is jó.
2014. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!