Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan lehet megtanulni a c++...

Honnan lehet megtanulni a c++ DirectX programozást?

Figyelt kérdés
Már jártas vagyok a c++-ban, és bele is kezdtem az SDL tanulásába, de az nem volt annyira az igazi, mert manapság mindegyik játék DIRECTX-et vagy OPENGL-t használ, így gondoltam belekezdek a tanulásába. A kérdésem hogy nem ismeretek-e olyan videóka/könyveket(videóknak jobban örülök, és könyv ami pdf formában is elérhető ingyen) ami ezt megtanítja. Ismerem a google.hu-t de én a szerintetek legjobbra vagyok kíváncsi.

#könyv #tanulás #programozás #videó #C++ #DirectX #driectx programozás #c++ directx #videó directx
2014. ápr. 25. 07:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgylátom a kezdő és legfontosabb lépést megtetted, azaz van motiváció...


Pl. töltsd le a DirectX SDK-t és az ahhoz mellékelt példaprogramokból meríts ötleteket...


Bár lassan a DirectX is felejtős, jön a Mantle... :-)

2014. ápr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 iostream ***** válasza:

"bele is kezdtem az SDL tanulásába, de az nem volt annyira az igazi, mert manapság mindegyik játék DIRECTX-et vagy OPENGL-t használ, így gondoltam belekezdek a tanulásába"


Na most ez alapvető hiányosságokat mutat az ismereteidben. Az SDL és az OpenGL merőlegesek egymásra. Az SDL alapvetően ablakokat hoz neked létre, az OpenGL meg alapvetően 3D-s grafikát hoz létre neked egy általad adott ablakba. Tehát a kettő tökéletesen együtt tud működni, az SDL létrehozza az ablakot, amibe OpenGL-lel rajzolsz.

2014. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!