Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan érdemes egy technológiá...

Hogyan érdemes egy technológiát elsajátítani? /többi lenn. /

Figyelt kérdés

Matematikai,OO alapok meg vannak még egyetemről,tehát nem az elméleti háttér, hanem konkrét nyelv,technológia megtanulása érdekelne. Mindig máshogy csinálom és még mindig nem tudom melyik a jobb.

1. Java-t és PHP-t(nativ)például úgy csináltam, hogy fogtam egy könyvet és oldalról oldalra haladva mindent kipróbáltam.

2. JS-nél 2 könyvet elolvastam 5nap alatt és nem kódoltam semmi, hanem utána kezdtem el.

3.html5-nél pedig webről szedtem össze az egészet.


1-esnél az előny ,hogy jobban megmarad minden ,mint 2-esnél, viszont lassabb folyamat.


2-es előnye , hogy nagyon gyorsan meglesznek a nyelv alapjai és annak ellenére ,hogy nem kódoltam semmit, tudom ,hogy mit hol keressek. Hátránya nyilván ,hogy nincs még mögötte gyakorlat.


3-as előnye ,hogy naprakészebb tudást ad ,mint egy könyv viszont valahogy a levegőben lóg az egész ,mert nem terv szerint haladok


Hogyan érdemes, ti hogy csináljátok? Melyik módszer lenne a legjobb, ha pl azt mondanám ,hogy kezdjünk bele a c#-be.

Melyikkel lehet jobb tudás/ráfordított idő arányt elérni?



2014. ápr. 28. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyakorlatból.

Elkezdesz csinálni valamit, közben nyílván jönnek majd problémák amiket meg kell oldani, neten utána olvasni...

Így feltudod majd később használni, és miközben dolgozol valamin, meg is tanulod a dolgokat.

2014. ápr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én az 1-est ajánlanám.

Esetleg ennek a fordítottját, tehát hogy nem a könyv szerint haladva, hanem felmerül egy gyakorlati feladat, és annak az elméletének járok utána a kódolás közben.

2014. ápr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nyilván a gyakorlat teszi a mestert, de hogy egy kisebb projektbe belekezdjek ,ahhoz is kell egy alaptudás.


Most erre gondoltam(egy nyelv nulláról):

1-5. nap: egy alapozó rövidebb könyv elolvasása/gyakorlása

6-60.nap: projekt*


*egy olyan általános projekt ,ami szinte lefed mindent a nyelvről(webshop,portál,keretrendszer)


Ezzel meg lehetne 2hónap alatt közel fullosan tanulni?


Érdemes-e mindig ugyanazon a projekten keresztül elsajátítani egy technológiát(pl mindig csak webshop készítése, ráadásul ugyanazt tervet,designpattern-eket használva)? Előnye talán ,hogy jobban össze tudom majd hasonlítani a nyelveket, hátránya,hogy idővel unalmassá válhat és elvész a motiváció.

2014. máj. 4. 15:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a leginkább célravezető on-demand utánanézni dolgoknak, amik egy probléma megoldása során felmerülnek.

Pl. akarsz csinálni HTML5-ben egy videólejátszót, + gombokkal változtathatóvá akarod tenni az oldal háttérszínét.


Tegyük fel, hogy eddig csak C++-t tanultál, fingod nincs se a HTML5-ről, se a Javascript-ről.

Akkor google -> HTML5 hello world

Elolvasol 1-2 találatot, máris rájössz, hogy a HTML tag-ekből épül fel, és az alap tag-eket is megtudod.


Utána

google ->HTML5 play video

megtudod, hogy kell videólejátszót csinálni.


Utána

google -> Javascript how to change body background color

Ebből már megtanulod, hogyan kell js-t beágyazni egy HTML-be, lesz talán némi fogalmad a DOM-ról.


Ez csak egy egyszerű példa persze, de szerintem így lehet a leginkább hasznos és naprakész tudást összeszedni.


Könyveket semmiképpen sem javasolnám, mert hamar elavulnak, ráadásul csomó felesleges dolog is van bennük, amiket az életben nem fogsz használni.


Persze ez a módszer feltételezi, hogy jó vagy angolból, és van már legalább 1 programnyelven gyakorlatod.

2014. máj. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezzük, hogy nem ez az első nyelv, amit megtanul az ember:


Én úgy szoktam ezt csinálni, hogy kb egy, esetleg két napot szánok arra, hogy feltérképezzem a nyelv sajátosságait.

Nem a szintaxisra gondolok, hanem a nyelv gyengeségeire és erősségeire a többihez (amiket már ismersz) képest. Én amikor tanultam javascriptet, az első dolgom volt, hogy beírtam googleba: "javascript sucks". Az első néhány oldal után már tudtam, hogy a with és az eval veszélyes tud lenni. Találtam egy irományt arról, hogy a prototípusos OOP egy sz_r... Hoppá, mi a fene ez a prototípusos OOP? Megnéztem ezt is. Függvények, mint first class objectek? Wow!.... és így tovább...

Csak ezzel a kereséssel megtaláltam azokat a tulajdonságokat, amik:

a) Tényleg gázosak

b) vagy csak sokan szidják, mert máshogy van megoldva, mint a legtöbb nyelvben.



Ha alapból tudsz programozni, ezekre van igazán szükséged. A bevezető könyveket érdemes hanyagolni, mivel általában ezek nem csak a nyelvhez bevezetők, hanem a programozáshoz is... ugyebár erre nincs szükség. Ráadásul a papír alapú könyvek nagy valószínűséggel elavult dolgokat tartalmaznak.


Ezek után érdemes belefogni valami kisebb projektbe, ami várhatóan 2-3 ezer sorba belefér. Ez eltarthat akár 2-3 hétig is, de utána már elég jól fog menni a dolog.


Én személy szerint így tanultam a JavaScripten kívül PHP-t és Lispet... nem csinálnám másképp most se, ha egy új nyelvre lenne szükségem.

2014. máj. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!