Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Game maker-be hogy lehet az...

Tamas3791 kérdése:

Game maker-be hogy lehet az megcsinálni hogy F betűvel bekapcsol és ugyan úgy F betűvel kikapcsol?

Figyelt kérdés

2014. jún. 30. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom fel lehet venni változókat. Vegyél fel egy logikai változót (ez reprezentálja a ki/bekapcsolt státuszt), és az F gomb akciója annyi lesz, hogy negálja a változó értékét.
2014. jún. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a bekapcsolás megy de a kikapcsolást hogyan kell ugy értem hogy ne a +1-et hanem a 0-át figyelje pl ha light=1 és light=0 akkor a 0-át nézze
2014. jún. 30. 13:13
 3/9 anonim ***** válasza:

"ha light=1 és light=0"


Hogy lehet egy időben igaz a kettő?

2014. jún. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

megoldottam alarmal

if light=0 {alarm[0]}

if light=1 {alarm[1]}

2014. jún. 30. 13:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy tipp:

szoktasd bele magad egy rendes szintaktikába. A fenti kódot inkább így:

if (light == 0) {

alarm[0];

} else if (light == 1) {

alarm[1];

}


Tudom, a game maker úgy is beveszi, de később gondjaid lesznek, ha nem szoksz ehhez!

2014. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
alarm[light] ?
2014. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

JS:

var x = 0

onkeypressre behívod a funkciót:

function trollingAroundTheWorld(x){

x = 1-x

}

Ilyenkor ahányszor behívod a funkciót, megfordítja a booleant, amit most integerben tárolunk.

Amúgy ezt itt tanultam GYIKen, ha valaki olvassa ezt, köszönöm neki a módszert, már vagy 10x nagyon jó szolgálatot tett. Én le ifezgettem volna.

2014. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*leifezgettem, bocs a véletlen szóközért, de nem tűrhetem, ha helyesírási hibát hagyok a válaszomban.
2014. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:

@14:15:

Hurrá, végre valaki! Engem is dühítenek a melléfogásaim, de már visszavettem az utólagos javításra való hajlandóságomból, mert még mindig ugyanarra a kérdésre válaszolgatnék... Viszont a névelők lenyesése olyan idióta divat itt a Gyakorin, amelyhez csakugyan kár lenne hozzácsapódni.

Kedvencem még a gyíkos ragozás, pl. "Photoshop-al", de még jobb így: "Photoshop al", de

csinos az "ugyan úgy", "ugyan olyan", "ugyan az" bokréta is.

2014. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!