Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért percegnek az informatiku...

Miért percegnek az informatikusok, ha valaki C++ kódban C függvényeket (is) használ?

Figyelt kérdés
Szerintem ha rossz lenne, akkor a C++ eleve nem tenné ezt lehetővé.
2014. júl. 3. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb nyelv egy csomó minden olyat megenged, ami rossz, a konkrét kérdésedre nem tudok válaszolni, de az érvelésed alapján egy csomó más rossz szokás is tiltva lenne a nyelvekben. :)
2014. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kompatibilitási okokból van így megoldva. Konkrét példát kéne mondanod, mert nem rossz alapból, de van hátulütője. Hiányzik a névtér és a függvény paraméter tipus szerinti megkülönböztetése meg az osztályok. Az előnye, hogy össze tudod hozni akár assembly kóddal is. Én használtam C-s library-t C++-ban szóval szerintem néha szükséges.
2014. júl. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SimkoL ***** válasza:
A 'hatásfok' miatt.
2014. júl. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megengedve azért van, hogy visszafelé kompatibilis legyen C-vel minél jobban.

Attól még ha van rá C++-s függvény, akkor sokkal inkább érdemesebb azt használni, hiszen az szinte mindig sokkal jobb.

2014. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SimkoL ***** válasza:

'Attól még ha van rá C++-s függvény, akkor sokkal inkább érdemesebb azt használni, hiszen az szinte mindig sokkal jobb.' Elsőre azt hittem, hogy Ottó barátomnál - névnap - elfogyasztott mádi rettenet miatt nem értem, most már józanodok és most sem értem :) - jó vicc volt -

Nem illik keverni, bár ha meg is 'értik' a fordítók, de nem biztos, hogy a további fejlesztők is igen. Saját magamnak is keverek régi Pascal-os kódokat a Delphi-be ha nagyon kell de inkább kerülöm, mert a 'fiatalok' nem biztos, hogy megértik.

2014. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

...ha rossz lenne, akkor a C++ eleve nem tenné ezt lehetővé...


A C++-t úgy tervezték, hogy aki C++-ban programozik, az úgyis tudja, hogy mit csinál. Számos veszélyes műveletet megengednek a szabványok. A C függvények nem objektumok metódusai, azért vehetik rossz néven. De ez csak találgatás.

2014. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!