Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatikusok, Rendszergazdák...

Informatikusok, Rendszergazdák, Programozók! Szerintetek az alábbi kérdés megoldható, kivitelezhető valahogy?

Figyelt kérdés

Néhány Windows-os alkalmazásomnál szeretném megcsinálni, hogy indításkor, ill. bezáráskor lejátszon a gép valami rövid zenei intrót. Olyasmire gondolok itt, mint pl. a Windows indító és kilépő hangeffektje, vagy ami pl. a Sibelius kottázóprogramnál van (ott csak indítási hangeffekt van azt hiszem, a bezárásnál nincs hang).

Az indításhoz való hangeffektet még meg tudnám oldani úgy, hogy a programokat parancsikonnal indítom az asztalról/start-menüből, a parancsikonhoz meg valójában egy batch parancssort rendelek hozzá, ami először meghív egy háttérben futó WAV lejátszót, majd miután azzal végzett, elindítja magát a programot.


Viszont arra meg nincs ötletem, hogy tudnám ugyanezt megcsinálni, amikor bezárul a program. Nem tudom, hogyan lehetne optimálisan (tehát hogy *ne használjon annyi RAM-ot meg CPU-t várakozás közben) megoldani, hogy valami érzékelje, hogy mikor zárul be egy bizonyos EXE alkalmazásból indított folyamat, és akkor futtasson egy másik programot, jelen esetben a zenelejátszót.


Ha valakinek van valami ötlete ennek a megoldására*, nagyon megköszönném! :)



2014. júl. 10. 02:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az indításhoz való hangeffektet még meg tudnám oldani úgy, hogy a programokat parancsikonnal indítom az asztalról/start-menüből, a parancsikonhoz meg valójában egy batch parancssort rendelek hozzá, ami először meghív egy háttérben futó WAV lejátszót, majd miután azzal végzett, elindítja magát a programot.


Viszont arra meg nincs ötletem, hogy tudnám ugyanezt megcsinálni, amikor bezárul a program."


A batch fájlban a programot úgy indítod, hogy várakozzon kilépésig, és teszel utána is egy lejátszó parancsot.


De írhatsz hozzá futtató programot is, és akkor az teljesen azt csinál, amit te akarsz.

2014. júl. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

"De írhatsz hozzá futtató programot is, és akkor az teljesen azt csinál, amit te akarsz."


De hogyan, ha én magam nem tudok programozni! >( Ha olyan penge lennék programozásból, akkor már megtettem volna, és talán a kérdésem sem írtam volna ki.

Ezért kérdeztem Tőletek (programozóktól), hogy vajon ezt hogy lehet kivitelezni.


"A batch fájlban a programot úgy indítod, hogy várakozzon kilépésig, és teszel utána is egy lejátszó parancsot."


Abban azt hiszem igazad van, hogy alapértelmezetten batch fájlnál egy külső program meghívásánál a parancssor-végrehajtás a külső program bezáródásáig szünetel, csak itt akkor meg az a nagy gond, hogy valahogy profi módon el kéne rejteni a parancssort, mert nagyon hülyén mutatna egy nyitott cmd.exe ott a háttérben. Egyáltalán nem lenne elegáns az úgy.

A másik meg, hogy nem tudom, nem terhelné le nagyon a CPU-t, meg a RAM-ot, ha a háttérben ott várakozna egy conhost.exe meg egy cmd.exe??

Utóbbi csak azért számít nekem annyira, mert össz-vissz van 480 MB RAM a gépemben, meg a processzor sem egy mai darab.

2014. júl. 10. 04:47
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Egy sokkal egyszerűbb beépített módszer:HI



go to control panel < click on hardware and sound < click sound < on newly opened sound window click on sounds tab

you can change start up sound and can change many more windows sounds of your wish

2014. júl. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 SimkoL ***** válasza:
100%
A 'nagyon megköszönném! ' mit takar ? :)
2014. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 SimkoL ***** válasza:
#3: Ezzel csak az a baj, hogy mindegyik program indításakor és bezárásakor elhúzza a nótáját.
2014. júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 SimkoL ***** válasza:
100%

Írtam egyet neked, még külső lejátszó sem kell a wav filekhoz: [link]


A program három paramétert vár " - aposztrófok közé kell tenni őket az esetleges szóközök miatt. Az első a nyitáskor lejátszandó wav file neve elérési úttal, a második a futtatandó program neve elérési úttal és a harmadik a bezáráskor lejátszandó wav file neve elérési úttal.


pl: Futtat.exe "c:\valami\elso.wav" "c:\Program Files\Winamp\Winamp.exe" "c:\valami\masodik.wav"


CPU-t nem használ várakozás közben, RAM-ból 3 Megát.

2014. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"A 'nagyon megköszönném! ' mit takar ?"


Ööööö..... izéé.....


A BÜDÖS FRANCBA! =) :S Erre nem gondoltam.

Erre mondaná az Norbi : 'Konnyu az mondani' : [link]


De istenem, mindenhol ezt írják. Csak egy hülye reflex volt. :(

De sejthetem volna, hogy van annyira cseles a sors, hogy ezt nálam fogják megkérdezni.


Amúgy nem tudom. Írhatok pl. egy akrosztichont rólad - ha megmondod a neved.

Vagy ha érdekelne egy film, ami nincs fenn a neten, és esetleg nekünk pont meglenne a családban, megpróbálhatom feltölteni/átküldeni neked.

Vagy..... nem tudom...... ha postaközelben lennék, felajánlanám, hogy ajándékba küldök egy még nem használt audiokábelt - hátha neked pont passzol valamihez.... de most itt vagyok a hegyekben bezárva..... amúgy meg nagy valószínűséggel neked se lenne rá szükséged különösebben.


Istenem! Miért kellett ebbe belemenjek :/


Tényleg nem tudom. Mondj Te ötletet, hátha egyességre jutunk ;)

2014. júl. 10. 14:57
 8/17 A kérdező kommentje:

De amúgy írásban tényleg, le a kalappal, hogy vetted a fáradtságot, és megírtad az egészet!!! Nagyon rendes tőled!

Mennyi ideig tartott megírni, illetve milyen nyelven írtad?


(Amúgy a +4 pontot tőlem megkaptad - legalább)

2014. júl. 10. 15:00
 9/17 SimkoL ***** válasza:
Delphi-ben írtam, a fínomításokkal együtt egy óra és egy köszönöm nagyon megteszi. Unatkozó nyugdíjas vagyok :), sok embernek írtam már így programot mint neked.
2014. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nyugdíjas?! =) Mármint nagyszülőkorú nyugdíjas?


Pedig azt hallottam, hogy a nagyszülők már nehezebben tanulják meg a mai technológia *kreatív, alkotó szintű használatát - értem ez alatt a mérnöki munkát, mint pl. egy gép összerakását, hardweres működést, vagy így a programozást. (és hát a Delphi az egy viszonylag modern nyelv, nem?)


De akkor Te egy elég értékes nyugdíjas lehetsz ezek szerint, ha már így sok embernek segítettél ezzel! =D

2014. júl. 10. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!