Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyibe kerül egy hírgyűjtő...

Mennyibe kerül egy hírgyűjtő oldal?

Figyelt kérdés
A www.hir-ek.hu oldal mintájára szeretnék egy oldalt. Már van rá ajánlatom, de szeretném felmérni kb mennyi a korrekt. A lényege h RSS-ből szedi a híreket/képeket. Oldalt mint látható megmutatja mit olvastam náluk. Plusz futnak reklámok. Amiben többet akarok, hogy lehessen saját cikket is felvinni, illetve a kapcsolódó hírekhez automata beállíthassak híreket, ha pl szeretném h a saját cikkem többen lássák vmiről.

2014. aug. 25. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez a korrekt ár ez elég tág szerintem.


Biztos találhatsz olyat is, aki összehegeszti ezt neked 5 számjegyért, és talán még panaszod se lesz.

Én 6 számjegy alatt hozzá se kezdenék, pedig nem vagyok valami nagy profi. Utóbbi meg ugye elég széles skála.

2014. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szóló is írta, széles skálán lesz ennek az árai.

Nettó 100 -tól, akár milliós tételig...


Az igazi kérdés a ráfordítható tőke, és elképzelés szűk keresztmetszete.


Én elsőre a leírt feltételek, és felületesen átfutott minta oldal alapján nettó 300~350 -re saccolnám.


És ez lesz a kisebb költség az elképzelésedben, mármint a leprogramozás.


Ahhoz, hogy ez életképes legyen, jelentős marketingre is szükséged lesz, és nem szabad elfelejteni, hogy szerzői jogok is vannak, azaz a forrás oldallal is egyeztetni kell. (jelenleg idehaza többnyire, megelégednek annyival, hogy megjelölöd a forrást egy hivatkozásban, de más országokban pl. spanyoloknál kemény pénzeket kérhetnek)

A reklámokkal meg óvatosan, mert ha sok van, a látogatókat inkább távol tartja.


+ nem szabad elfelejteni, a folyamatos karbantartásról, és fejlesztésről, optimalizálás, bővítésről sem, hogy mindig modern legyen, és ne avuljon el X év alatt.


Meg azt is figyelembe kell venni, hogy sok hírforrás oldal nem használ RSS -t, azaz a dinamikus oldalból kell kibányászni, ami igen összetett tud lenni.

Meg még egy rakás dolog van, hogy pl. a jól beállított cacche ellenére is a linkelt oldal, 1mp -et szenved legalább a lapváltásokkal.


(Kerüld a joomla, wp és egyéb erőforrás pazarló rendszerre építkezőket, hamar kinőne egy ilyen portál egy szerver erőforrását is)

2014. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek a korábban hozzászólókkal és a megjelölt összeget is reálisnak tartom az információk alapján.


Sokkal olcsóbban csak gányolás lesz az eredménye, hozzá nem értő emberektől. (Elég sok példát láttam már erre...)

2014. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!