Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek érvényesül a...

Szerintetek érvényesül a programozásban a multiplikátor hatás?

Figyelt kérdés

Szóval ha többen dolgoznak egy projekten, gyengítik vagy erősítik egymás munkáját?


Multiplikátor hatás: amikor két ember egységnyi munkája összeadva 2-nél több egységnyit eredményez. Legegyszerűbb pelda erre amikor egyikűk sem képes egyedül elvinni egy 100 kg-os tárgyat, de ketten már igen.


Szóval ti mit gondoltok, az hogy más emberekkel kell együtt dolgozni, konzultálni, meg ismerni kell a másik munkáját valamilyen szinten, az nem csökkenti a teljesítményt?



2014. okt. 21. 09:14
 1/6 Tengor ***** válasza:
97%
A hatékonyság és a csapatban résztvevő emberek száma az egy elnyúlt harang görbét mutat. Egy ideig jót tesz a csapatnak ha jön egy új ember, de egy idő után csak teher, és lassítja a dolgot. Jó csapat menedzsmenttel a kalap magasság és szélessége is növelhető, mert a jó menedzsment hatékonyabban tud feladatot elosztani.
2014. okt. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na igen, de ha jól sejtem, ennek a görbének a kezdeti meredeksége nem éri el az egységnyit (tehát a munkatársak 1-ről 2-re való növelése valószínűleg nem eredményez 100%-os teljesítménynővekedést.


A napokban gondoltam bele, amikor weboldalba ágyazható galériát kerestem, és persze találtam is rengeteget, csak pont olyat nem, amilyenre szükségem lett volna. Végül beágyaztam az egyiket, de a testreszabhatósága nehézkes volt, miután jó sok időt eltöltöttem vele, inkább írtam egyet.


A frameworkok nyilván jók, de szerintem a legideálisabb (és nyilván a legmegvalósíthatatlanabb :) megoldás az lenne ha minden csapat csak kisebb egységeket fejlesztene (tehát nem 50 különböző galéria lenne hanem csak néhány, amik témyleg tudnak ám mindent).

De így ami most van, arról nem azt mondom hogy rossz, de lehetne jobb is.


A másik. Mennyire használja hatékonyan az erőforrásokat egy galéria ami nem közvetlenül egy adatbázisból építkezik, hanem a html tartalmat manipulálja?

2014. okt. 21. 12:09
 3/6 Tengor ***** válasza:

A kérdés elég általános. Alapjában véve: ha adatbázisból felépíted a galériát és a felhasználó elég csak a HTML-t tolod oda, az a te szerveredet terheli, a felhasználónál a terhelés 0.

Ellenben ha egy relatíve statikus oldalra kidobod a képeket és azt egy JS script formázza galéria nézetűre, az a te szervereden kisebb számítási teljesítményt igényel, viszont akkor is le kell tölteni minden képet, ha csak egy képet néz meg a felhasználó a galériából.


A legoptimálisabb talán az, ha a JS AJAX-szal kéri le a képeket és formázza olyanra, amilyenre kell. A szerveren nincs feldolgozás, csak adatszolgáltatás, a felhasználó gépe dolgozik.

2014. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Feladat és szakember függő.


Biorobot munkákra, mint például a tartalom készítés, adatfeltöltés, customer support, ügyelet, weboldal fejlesztés, tesztelés igaz szokott lenni a multiplikáció.


Kreatívabb munkáknál pl egy library kódolásában viszont nem mindig tesz jót egy új ember. Eleve sok idő amíg beleszokok a projektbe, kiismeri magát a kódbázisban.


Hasonlóképpen a team összetétele is fontos, ha 8 juniorra jut 2 senior és jön még egy junior nem lesz 10% növekedés, ellenben ha jön egy új senior, oszlik a többi ember és akár +50% -ot is jelenthet átbocsájtóképességben.

2014. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kommunikációs költségek mindenképpen rontják a hatékonyságot, de azért előfordulhat, hogy közelít.
2014. okt. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:

A feladattól függ és szervezés kérdése.

Vannak nagy feladatok, projectek, amiket sem egy, sem kettő, sem 10 ember nem képes ésszerű időn belül megoldani.

2014. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!