Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnatok segiteni?

Tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

Szeretnek 3d cinema programozast tanulni, de semmi fele fajta ismeretem nincs benne. Tudnatok segiteni hogyan kezdjem el?


Egyaltalan nem ertek hozza de szeretném elkezdeni. Tudnatok segiteni hogyan kezdjem el? H megertsem. Interneten ra kerestem es hogy is mondtam eleg kinai nekem . De tenyleg erdekel a dolog, csak nem tudom hogyan kezdjek neki. sosem tanultam vagy hallottam rola, a tegnapi napig. Rajzbol es matekbol sosem voltam jo, ez gond? Remelem nem vagyok remenytelen. Elore is koszonom a segitsegeket. Andrea



2014. dec. 3. 23:10
1 2 3
 11/25 tabaki ***** válasza:
Ezzel akartam folytatni, csak közben megfőztem a vasárnapi ebédet... Szóval, Andrea és/vagy Éva, mondd meg a párodnak, hogy te ugyan szívesen szörfölsz hetekig is a Világhálón a 3D cinema programozás mibenlétének tisztázása érdekében, de él a távoli kis Magyarországon egy csóró kis mitugrász, aki tabakinak nevezi magát, és mivel fogához kell vernie a drága mobilnetet, a világban elfoglalt helyzetéhez képest komikus türelmetlenséggel sürget valami közvetlenebb infót, essen már meg rajta a szíve...
2014. dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Ertem es köszönöm ...
2014. dec. 7. 15:04
 13/25 A kérdező kommentje:
;)
2014. dec. 7. 15:05
 14/25 A kérdező kommentje:
Jo etvagyat az ebedhez. :)
2014. dec. 7. 15:06
 15/25 tabaki ***** válasza:
Köszönöm, megvolt. Azóta a fél várost is bejártam, de talán nem is baj, hogy addig sem okvetetlenkedtem itt. Még egy kicsit gyakorizom, de már kezd elegem lenni a mai napból...
2014. dec. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
A mozis 3d vagy mi a fene ahhoz mit kellene tudnom?
2014. dec. 9. 00:19
 17/25 tabaki ***** válasza:

Hááát, ha jól sejtem, miről van szó, valószínű, hogy programozni a legkevésbé. Inkább a 3D-modellezést és a animálást, és természetesen a programok kezelését, minél többét, minél magasabb fokon. Szerintem különösebb matektudás nem kell, bár fizikai modellezéshez nem árt az alapfogalmakkal tisztában lenned, de ez nem nagyon haladja meg a középiskolás szintet -- ugyebár, most mások által megírt algoritmusok felhasználásáról beszélünk, nem azok megtervezéséről vagy pláne lekódolásáról. Briliáns rajztudás sem szükségeltetik, viszont jó térérzék, anatómiatudás, némi műszaki ismeret, vizuális kultúra elengedhetetlen a feladatoktól függően, és elsősorban nagyon jó megfigyelőképesség. Mind a modellezés, mind az animálás általában hosszadalmas és a végtelenségig finomítgatható munkafolyamatok, ezért nem árt valami megszállottság is, ami túlmutat a jó kereset reményén. Nyilván ennek a műfajnak is van favágó szintje, ahol csak a más ötleteit kivitelezed, de a bonyolult és gyakran eléggé eltérő szemléletű programok kezelését ehhez is jól kell ismerned. Egyébként én csak passzióból foglalkozom ilyesmivel, tehát a meglátásaimat ne tekintsd orákulumnak. Néhány apróbb infót, elsősorban programneveket, meríthetsz ebből a rövid diskurzusból, innen elindulva már lesz mire rákeresned:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

2014. dec. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen.
2014. dec. 9. 16:21
 19/25 A kérdező kommentje:
H onnan tudom letöltni a blendert? Lehetöleg magyar nyelvvel.... letezik ilyen?
2014. dec. 10. 22:23
 20/25 anonim ***** válasza:
Google, nem.
2014. dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!