Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android és LEGO Mindstorms...

Android és LEGO Mindstorms NXT közötti bluetooth kapcsolat hogyan kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Egy iskolai versenyre készülök, ahol egy NXT robotot szeretnék irányítani bluetoothal, Androidos készüléken. A programot én írnám meg, és azt mutatnám be a versenyen.


A Java programozási nyelvnek még csak az alapjait ismerem, de PHP-ban már nagyobb dolgokat is megírtam.


Nem tudom miből induljak ki, mit kellene tudnom a bluetoohról és az NXT blokkról, ha Javaval akarom összekötni őket.


Jól jönne néhány weboldal, könyv, kész példa, vagy akármilyen segítség a bluetooth kapcsolatról NXT és Android között. Tudnátok ebben segíteni?


2014. dec. 3. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Feltételezem valaki már készített hozzá egy libet, ami elvégzi a kapcsolódást, küldözgetést stb-t a háttérben/minimális konfiggal.


Erre keress rá, hogy milyen kész, android kompatibilis megoldások vannak.


Ha meg a lib megvan, akkor lehet hozzá készíteni menüt, kezelő felületet stb. a telefonon, ami aztán szépen hívja a lib parancsait.

2014. dec. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, több programot is letöltöttem a netről, amit visszafejtettem és belekukkantottam. Néhány dolgot már ebből is megtanultam, viszont rátaláltam erre a leírásra:

[link]


Ez mennyire lehet hasznos? Érdemes lehet elolvasni? Még csak beleolvastam, de félek, hogy időt húznék vele, ha nem jutok eredményre. Az időhúzás az angol miatt lenne (na csak minden 4. szót nem értek), ezért vagyok kíváncsi egy angol tudással rendelkező véleményére is.

2014. dec. 4. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!