Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell C#-ban megírni azt...

Klord kérdése:

Hogy kell C#-ban megírni azt hogy bizonyos időközönként mondjuk írjon ki egy random számot a program?

Figyelt kérdés
Egy olyan programra lenne szükségem ami bizonyos időközönként kiír valamit mint egy random számot azért mert a céges számítógép tétlen állapotban pár percenként zárol és ez megoldást jelentene. Sajnos az időzítéses részt nem tudom, megcsinálni mert nem tanultam még.

2014. dec. 18. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Marshaljad a keybd_event nevű winapi függvényt, és szimulálj billentyűleütéseket. De egyszerűbb lenne a vezérlőpultban az energiagazdálkodást átállítani. Ha neked nem lehet, kérd meg a rendszergazdát.
2014. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

using System;

using System.Timers;


namespace Time

{

class Program

{

public static void Main()

{

System.Timers.Timer aTimer = new System.Timers.Timer();

aTimer.Elapsed += new ElapsedEventHandler(OnTimedEvent);

aTimer.Interval = 60000;

aTimer.Enabled = true;


Console.WriteLine("q betű a kilépéshez");

while (Console.Read() != 'q') ;

}


private static void OnTimedEvent(object source, ElapsedEventArgs e)

{

Console.WriteLine("Hello World!");

}

}

}

2014. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Phuh biztos :D Ez egy ismerős céges gépe, energiagazdálkodásos megoldás meg hasonlók nem használnak, a rendszergazdák meg azt mondták neki hogy felejtős, viszont egy progi ami fut a háttérben megelőzi ezt csak egy sima végtelen ciklus ami kiír vmit az nem a legjobb meg zabálja a CPU-t. Persze nem tudom egy ilyen időközönként működő program hogy hatna a Cpu használatra. Bár már találtam más megoldást is de azért szeretnék egy ilyent megcsinálni ha már így neki lendültem.
2014. dec. 18. 22:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a programot!
2014. dec. 18. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!