Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobb Python/C++...

Melyik a legjobb Python/C++ "tankönyv" teljesen kezdőknek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szükségem lenne egy olyan Python vagy C++ könyvre, amely teljesen a kezdetektől magyarázza el a programnyelv használatát. Gyakorlatilag nincs programozói hátterem, egy nyári egyetem keretében tanultam korábban minimális pythont, és egy egy hetes kurzuson prologban formális nyelvészeti alapokat, de gyakorlati tapasztalatom nincs. Nyelvész vagyok, így ahhoz amire nekem van szükségem a Haskell lenne a legoptimálisabb (típusos lambda kalkulust ismerem, illetve erős hátterem van a formális logikában is) viszont úgy gondoltam nem árthat ha egy "populárisabb" nyelvet is megismerek. C2-es angol nyelvismerettel rendelkezem, teljesen mindegy hogy angol vagy magyar a könyv. Köszönöm előre is!

2015. febr. 12. 15:05
 1/3 uno20001 ***** válasza:
100%

- Python:

- - Python 3 dokumentáció (angol): [link]

- - Python 3 tutorial (angol): [link] tutorial/index.html

- - [link]

- - [link]

- - [link]

- - [link] (régebbi 2.X Python verzióhoz!!!)


- C/Cpp:

- - [link]

- - [link]

- - [link]

- - [link]

- - [link]

2015. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ezek egész biztosan hasznosak lesznek :)
2015. febr. 12. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt ajánlom:

[link]

2015. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!