Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JAVA programozást szeretnék...

JAVA programozást szeretnék tanulni Budapesten (esetleg Tatabányán), tudnátok mondani kb.100ezer forintig JÓ tanfolyamokat? Kezdő tanfolyam érdekel.

Figyelt kérdés

- youtube videókból próbáltam tanulni, egy ideig eljutottam, de nem tudok tovább lépni

- googleben kerestem és találtam is csomó tanfolyamot, de nem értem, hogy melyik mit takart, miért az árkülönbség, és nem ismerem az iskolákat (melyik ad relevans tudást, hol tanitanak érthetően)

- nem ismerek programnyelveket sajnos

- munka mellett tanulnék, tehát h-p-ig este 5-6 után lenne jó, vagy hétvégén egésznap



2015. márc. 29. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Én inkább egy könyvet ajánlok. Agyhullám: Java

Nagyon az alapoktól megy, semmilyen előképzettséget nem igényel.

2015. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Igen az Agyhullám tényleg jó könyv, de igen hosszú. :)
2015. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, utánanéztem a könyvnek, nagyon szimpatikus amiket irnak róla :)
2015. márc. 30. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért ne magasztaljuk túl azt az Agyhullámot, nem egy szentírás; bár kezdetnek megfelel és mindenképpen jobb ötlet, mint 100 ezret kiadni egy semmivel sem jobb tanfolyamra.


Kedves kérdező, számtalan könyv áll a rendelkezésedre, amiből tanulhatsz, ezen kívül pedig az ismeretek garmadája áll a rendelkezésedre online. A többiek már említették az Agyhullám könyvet, emellé én még beszúrnám Werner Zsolt Java gyorstalpalóját (ezen nagyon gyorsan végigérhetsz és kiindulási pontnak épp jó), illetve a youtube-ot, google-t továbbra is. Így keress: "Java for beginners".


Itt van például ez: [link]


Ezt követően (ha az alapokkal már nem vagy elveszve) többekközt a kódminőségen lesz alapos javítanivaló, ehhez - mindenkinek kötelező olvasmánnyá tenném, aki bármilyen nyelven programozni próbál - Robert C. Martintól ajánlom a Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship című könyvet. Van még rengeteg másik alapolvasmány a témában, de ezek felsorolásába most nem bocsátkoznék. Az alapokhoz egyelőre kezdőknek szóló irományra/videóra lesz szükséged.


Értelemszerűen, ha az angol nem erősséged, akkor azt kellene első körben megedzeni, anélkül nemigen lehet boldogulni.


Sok sikert kívánok, és ha valahol elakadsz, fordulj hozzánk bátran! (akár privátot is küldhetsz)

2015. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Webtanár.hu itt oktatovideok vannak többek közt java is
2016. jan. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!