Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki megtudná oldani ezt az...

Valaki megtudná oldani ezt az egyszerű algoritmusos feladatot?

Figyelt kérdés
C és D páros számok, ha C>D, akkor a C és D értékeit kicseréli, ha nem nagyobb, akkor marad az eredeti.

2015. máj. 31. 16:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

HA (C>D):

__T = D

__D = C

__C = T

2015. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

"szia. bocs ha zavarlak, de esetleg tudnál még segíteni hasonló feladatban? két kérdésem lenne."


Kedves Eszti!

A házidat nem fogom teljes egészében megírni. Egyszerűen csak annyi a dolgod, hogy átgondolod számológéppel hogyan oldanád meg a dolgot és ezt leírod. De ha valami nem megy, akkor írd ki a kérdést publikusan. Ezzel eleve jobban jársz, mert más is segíthet, nem csak én (ha pl. nem vagyok gépnél).

2015. máj. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%

A csere T nélkül:


C = C xor D

D = C xor D

C = C xor D

2015. máj. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Máskor magad csináld a házidat, de leírom neked C++-ban. Ha kell még leírom neked c#-ban, javaban, pythonban, C-ben, pszeudókódban...

C++:

algfugg(int a,int b){

cin>>a;

int temp;

cin>>b;

if(a>b){

temp=a;

a=b;

b=temp;

return a,b;

}else{return a,b;}}

2015. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező! Ennek az oldala a lényeg hogy publikusan kiírunk kérdéseket amiket mások megválaszolnak, így ha legközelebb valakinek kell segítség az könnyen megtalálhatja a választ. Innen is az oldal elnevezése.


Nem privát üzenetben kéne megpróbálni megoldatni másokkal házi feladatokat (de még csak publikusan sem mert ellenkezik az oldal szabályzatával). Ne próbáld meg kihasználni a segítőkész embereket, ez nem túl korrekt magatartás és ezért semmi jogod sincs leszólni másokat.


#Gru

A megoldásod jópofa, de rossz szokás, mert nem csak átláthatatlan de lassabb is. Míg az eredetit a fordító képes kioptimalizálni egy swap operátorra (de a nélkül is max 2 adatmozgatás), a tiédet meghagyja 3 darab xor ÉS max 2 adatmozgató utasításnak, és ha nem ismerném meg se tudnám mondani hogy mit csinál így hirtelen. Fun fact, de gyakorlatban használhatatlan. :(

2015. máj. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"C++:

algfugg(int a,int b){

cin>>a;

int temp;

cin>>b;

if(a>b){

temp=a;

a=b;

b=temp;

return a,b;

}else{return a,b;}}"

Ez mi ez az okádék, mert nem C++ kód az biztos.

A többi megoldásodtól kímélj meg minket légyszi.

2015. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mi lenne a többi feladat? Hagyj lássuk eme csodás megoldásokat rá :D
2015. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Bocs, de lusta voltam írni de így mainbe beírtam és return helyett kiprinteltem... [link]
2015. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

nem tudom hogy miért használnék ki bárkit is, amikor önként eldöntheti mindenki aki olvassa a kérdést, hogy akar segíteni vagy sem.

én úgy láttam házi feladat kategória is van, szóval nem tudom akkor oda mit írnak, ha nem lehet segítséget kérni benne.

eleve szó sem volt róla hogy ez házi feladat, mégis itt írja mindenki hogy oldjam meg egyedül meg hasonló jóindulatú okoskodás.

2015. máj. 31. 17:52
 10/23 A kérdező kommentje:
egyébként nekem nem is az volt a problémám hogy nem segít valaki, amit írtam is. annyi az egész, hogy szerintem bunkóság bemásolni valaki üzenetét. ennyi az egész.
2015. máj. 31. 17:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!