Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP és az includeja. Milyen...

PHP és az includeja. Milyen megoldás van a keresztbe includeolásokra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alábbi scenario-t kellene elképzeljétek:

Van nekem egy könyvtár szerkezetem:

classes

_libs

user

---admin (Az admin a user alatt)


A user könyvtárban van egy register.php fájl ahol

require_once '../classes/MyMailer.php';-lal van behozva a MyMailer a MyMailer-ben pedig a

require "../_libs/PHPMailer.php"; van használva


Na most az admin/accounts.php oldalon be van includeolva a MyMailer (require_once '../../classes/MyMailer.php';)-val és elszáll hibával:

Warning: require(../_libs/PHPMailer.php): failed to open stream: No such file or directory in .../classes/MyMailer.php on line 2



Most akkor én ezt nem értem. Az include nem attól függően keresi a fájlokat amelyik fájlon van hívva az include?

Most ebben az esetben olyan mintha a MyMailer.php PHPMailer includeja az admin/accounts.php helyzetétől keresné.


Miért?



2015. aug. 11. 09:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Alapvetően ha a MyMailer.php-ban ../../_libs/PHPMailer.php-van includeolok akkor a user/admin/account.php-n megy az email küldés csak a user/register.php-n nem.
2015. aug. 11. 09:54
 2/3 A kérdező kommentje:

$_SERVER["document_root"]-tal megoldódott.


De azért érdekel hogy miért nem úgy működik ahogy én gondoltam hogy működik

2015. aug. 11. 10:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez sajna egy ilyen dolog egymásba ágyazásnál. Használj inkább abszolút elérési utakat. Egy megoldás pl:


include $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/path_from_root/file_name.php';

2015. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!