Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mobil app készítés?

Mobil app készítés?

Figyelt kérdés
Van egy jó ötletem mobil applikációnak. Van valakinek tippje, hogy hol lehetne utánanézni, hogy hasonló van - e már főként angol nyelven? Illetve olyan céget, ahol kompletten meg tudják csinálni az app - ot, lehetőleg marketinggel együtt.

2015. szept. 28. 08:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Rágooglizol a fő paramétereidre, és átnyálazod a találatokat.


Céget, ha elfogadsz egy tanácsot, ne keress, mert az milliós tétel lesz várhatóan, főleg, ha marketinget is akarsz hozzá. Hacsak nincs a zsebedben erre kidobható (mert eléggé nagy esélyed van, hogy a pénzed a kukában landol, bármennyire is jó ötletnek tűnik neked) egy kisebbfajta vagyonod.

2015. szept. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

DE, értem én, hogy sokba kerül, de gondolom, hogy nem mindenki rendelkezik fölös pénzzel, illetve programozási tudással. Jó lenne tudni, hogy lehet-e kooperálni valakivel, aki ért a programozáshoz, és nem lenyúlni akarja az ötleted, hanem segít megvalósítani azt, és a nyereségen / bukáson is osztozik veled.

2015. szept. 28. 11:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden bizonnyal, de itt megint az a baj, hogy ötlete mindenkinek van :)


Valamit az ötleten kívül neked is hozzá kell raknod, hogy az valóban együtt dolgozás legyen, ne pedig "valaki kockáztassa a szabadidejét, én meg lefölözöm a hasznot, ha lesz" stílusú rabszolgamunkát akarsz. Az ötlet önmagában értéktelen. A kivitelezés, a hozzáadott munka ad neki értéket.


Ha semmit nem tudsz hozzáadni az ötleten kívül, akkor a zsebedbe kell nyúlni, jó mélyen, és kifizetni a programozó(k) munkaidejét.

2015. szept. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hááát, igen. Ettől tartok. Tipikus 22 - es csapdája...

Ha elmondom az ötletem, és tényleg jó, akkor lehet lenyúlják. Ha nem mondom el, akkor marad a fejemben, mert programozni (még) nem tudok. Ergo, tanuljak meg programozni.

Köszi a válaszaid! :)

2015. szept. 28. 11:32
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy jó helyzet, csak én ismerem a másik oldalt :D


Nemegyszer támadtak már be csoda-zsír ötlettel, egy projektben meg benne is voltam - a kivitelező az ötleten és a hisztin kívül nem adott hozzá semmit, hárman meg dolgoztunk a hülyeségein. A végeredmény meg szép nagy bukás lett, mert mégsem volt meg az a szegmens, amit ő elképzelt (ez nem egy általános célú program volt).


Ő nem veszített semmit, nekünk elment a kukába három hónapnyi szabadidőnk.


Azóta megfogadtam, hogy soha olyat, ahol az ötletelő nem ad bele semmit, és csak ingyen munkáért akar bevételt :)


Azóta ilyen "vagy egy ötletem" verziót akkor csinálok, ha megfizetik az időmet. Aztán a bevétel legyen az övé, ha úgy akarja, de ahhoz elképesztően zseniálisan jó ötletnek kell lennie, hogy félretegyem a hobbi projekteket és ingyen dolgozzak valakinek, hogy "hátha lesz belőle pénz". Nem mondom, volt ilyen, de aztán más adott jobb ajánlatot, és ki kellett szállni :)

2015. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Appot viszonylag sokan meg tudják csinálni(többek között én is), de az ingyen munkát senki nem fogja elvállalni. Az open source projekteknek is az a lényegük, hogy mindenki hozzá tesz valamit. Az igényén kívül is.
2015. szept. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Az a baj, hogy bizalmatlanok az emberek - többek között én is.

Nem ingyen munkára gondolok! Miért ne profitálhatna egy jó ötletből több ember is, ha megfelelően tudnak együtt dolgozni. Szó sincs olyanról, hogy Te megkreálod az appot, én pedig megköszönöm szépen, és viszlát. Szó sincs ilyenről. Viszont több százezer forintom sincs, hogy valakivel megcsináltassam, és kifizetem neki a fejlesztés költségét.

Ha valaki megbízna bennem, és leülne velem erről az ötletről beszélgetni, és tényleg meg tudja csinálni azt az appot, akkor az mindkettőnknek jó. Viszont itt van az ötletadó kockázata is, mert ő nem tudja megcsinálni, viszont elmond egy ötletet annak, aki igen. Itt az app készítője is mondhatja azt, hogy nem csinálja meg, és lehet egy hónap múlva már kész is, egy kicsit másabb verzióban. Remélem, érted mire gondolok.

Szóval nem ingyen munka, mert mindketten profitálhatunk belőle, viszont bizalom kell mindkét részről...

2015. okt. 1. 08:40
 8/12 anonim válasza:

Szerintem rosszul állsz hozzá. Kicsit bele kellene mélyedned a jogi szabályozásokba.


Egy ötlet akkor lesz a tiéd, amikor azt a köztudat számára nyilvánosságra hozod valamilyen módon. Hogy hogyan tud leginkább behatolni egy gondolat a köztudatba, arról gondoskodni az ötletgazda feladata. Nem kell ahhoz programnak lennie, elég táblánál rögzített videó is felrakva youtube-ra, olyat nem nehéz amatőr körülmények között összehozni sem. A legfontosabb, hogy mit hogy nevezel el. A te valódi tulajdonod a köztudat lesz, ami a gondolatot a névhez fogja hozzákötni.


Ha tényleg annyira jó az ötlet, mint állítod, a video alapján már terjeszteni is tudod, és lesz majd, aki felismeri, hogy abból pénzt lehet csinálni. Utána már lesz az ötlet mellé pénzed is - valamilyen feltételekkel.


Hogy egyből programozó után keresgélsz, kissé átugráltál kötelező ellenőrzési pontokat, és így ne várd, hogy gördülékenyen menjen bármi is. A kitaposott úton kellene haladni.

2015. okt. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyvonalakban nem tudnád elmondani? nem kell minden funkciót meg designt meg mindent, csak pl azt, hogy ha horkol valaki akkor bekapcsolja a párásítót
2015. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Van valakinek tippje, hogy hol lehetne utánanézni, hogy hasonló van-e"

Google. Alapötlet főbb kulcsszavaira rákeresel, aztán gyorsan kibukik, létezik-e már ilyen.


A nehezebb dolog az, hogy olyan embert találj, aki ingyen fog neked dolgozni. Tudom, hogy te úgy gondolod, hogy az ötleted megvalósulása esetén dőlni fog a pénz, de azt is látnod kell, hogy fejlesztő többet kockáztat. Ha bedől a dolog, te maximum sajnálkozol, hogy nem lett belőle semmi, neki viszont sok munkaórája megy kárba. Maximum a lelkes kezdőknél lehet sikered, de ott meg nagyon sok esetben hiányzik a technikai tudás...

2016. szept. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!