Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python programozási nyelv...

Python programozási nyelv csak angolul létezik? Magyar verzió nincs?

Figyelt kérdés
2015. nov. 11. 14:22
 1/10 Tengor ***** válasza:
100%

Konkrétan mire gondolsz? Print utasítás helyett mondjuk "nyomtat"? If helyett "ha"?

Ilyen nincs.

2015. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A programnyelvek 99%-a angol. Én csak egy magyart tudok, a Logo-t.


Tanulj meg angolul, minden doksi angolul van, minden fordító angolul kommunikál, meg ez a fejlesztők közös nyelve, ha elakadnál és fórumon kérnél segítséget.

2015. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha kézikönyvre gondoltál akkor:

[link]

van magyar is...

(lehet van ettől jobb, nem tudom, nem vagyok otthon pythonba)


Ha a szintaktikára gondoltál, akkor természetesen nincs! :)

2015. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tengor ***** válasza:

A Logo nyelv sem magyar, csak a fordítója felismeri a magyar utasításokat. Ilyen módszerrel a legtöbb nyelvet lehet fordítani, kérdés, hogy mi értelme?

Ha valaki nem érti a for ciklus az attól még nem fogja megérteni, mert nem is tudom minek nevezik (mi a for angol megfelelője)

2015. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tabaki ***** válasza:

Mi van? Tényleg nem pirulsz? A python az python, attól függetlenül, hogy az alapja angol, és, hogy némi igyekezettel bármelyik nyelvet lehet magyarítani, csak minek. Ha programnyelv is, attól még nyelv az.

Amerikaiul is sokkal könnyebb lenne megtanulni, ha magyarul is létezne, aztán mégis angol. Te, ez már nem lehet véletlen, szerintem ezek köpnek ránk.

2015. nov. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 SimkoL ***** válasza:
Valamikor régen dBaseIII+-hoz találtam - használtam - egy félig német félig angol 'kezelő' programot. Hát kezdőként nagyon 'érdekesen' ment, mivel minden üzenet, hibaüzenet németül jött és én ráadásul nyolc évig oroszt tanultam :).
2015. nov. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aki magyarul akar programozni, az inkább keressen magának más szakmát, ugyanis a lokalizáció nem erről szól!
2015. nov. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az említett Logo esetében van értelme, ugyanis azt kicsi gyerekeknek szánják, akiktől még nem várható el az angoltudás. Más nyelv esetén nincs.


Összesen pár tucat kulcsszó és alapmetódus az, aminek a nevét meg kell tanulni. A többinek semmi köze emberi nyelvhez.

2015. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valamikor találkoztam németesített Pythonnal, de most már hiába keresem. Volt hozzá egy könyvtár, azt a szkriptben meg kellett hivatkozni, és mehetett az alap Python németül.

Ez alapján készülhetne a Kélgyó is, magyarul.

2015. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tabaki ***** válasza:
Nem lehet olyan bonyolult ennek a megvalósítása, csak éppen a gyakorlati haszna az, ami erősen megkérdőjelezhető. A programozásnak nagyon-nagyon-nagyon az eleje az, amikor valaki azt hiszi, hogy a sok idegen szó megtanulása jelenti a nehézséget. Amúgy érdekes lenne a munka nemzeti pythonokkal, például, amikor a programomba szuahéli, vietnámi és kirgiz modulokat építek be, mert történetesen ezeken a nyelveken találtam kész választ a problémámra. Persze, karikírozom a dolgot, ez is megoldható, minden megoldható.
2015. nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!