Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyedül meg lehet tanulni egy...

Egyedül meg lehet tanulni egy programnyelvet? Mármint otthon az internetről, tanár nélkül?

Figyelt kérdés

2015. nov. 14. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyelvet mar igen, de a programozas alapjait, elso nyelvet mar sokkal nehezebb.
2015. nov. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek egy része - arányt nem tudnék mondani, de kisebbség vannak az ilyenek valszeg - ma meg tudna tanulni egyedül, tanár nélkül programozni. A hőskorban - ZX81, Commodore 64 - meg is tették ezt jópáran. Pedig akkor még ilyen fantasztikus mennyiségű számítástechnikai irodalom sem volt. Internet sem volt.
2015. nov. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy meg lehet. A tanár sem szükséged, ha tényleg _akarod_ hogy megértsél valamit. Ha extra magyarázatra vágysz akkor még mindig felteheted egy fórumon a kérdésed.
2015. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem agyalni kell rajta, hanem fogni magad és elkezdeni. Én fognám Reiter István C# jegyzetét (ingyen letölthető a neten) és végignyalnám egy jó Juhász István Programozás 1 és Programozás 2 jegyzet mellett (csak hogy az alapfogalmak is a helyükön legyenek). Aztán ha érdekel a webes világ, akkor átnyálazhatod Regius Kornél ASP.NET MVC-s könyvét, amelyet szintén ingyér' beszerezhetsz a neten. Így a C# nyelvben szerzett tapasztalataidat a webes világban is hasznosíthatod. Ha már az alapok mennek, érdemes nézelődni először sima SQL, majd Transact-SQL irányban is egy jó kis Entity Framework-kel párosítva. Erről meg találsz videókat a Microsoft Virtual Academy oldalán, szintén teljesen ingyen.


Ja! Barátkozz meg a gondolattal, hogy van kereső (Google, Bing, ...) is a világban. Ezt a kérdést már fél millió alkalommal megválaszolták. Mellesleg programozóként úgyis tudnod kell keresni.

2015. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de eltokeltseg is kell hozza. :)


En annak idejen egyedul tanultam meg Sinclair Basic-ben programozni, egyetlen kezikonyvet tanulmanyozva; kb 50 eleg komoly programot irtam (meg mindig megvannak valahol kazettan).

2015. nov. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SimkoL ***** válasza:
Ma már nem lehet 'normálisan' egyedül megtanulni programozni. Lehet kapargatni a felszínt, de az szinte semmi. Kell valaki aki rámutat a fontos dolgokra, miket helyezz előtérbe. Amikor még az öregebbek kezdtek és egyedül tanultak, közel sem volt ilyen a programozás. Együtt 'nőttünk' a nyelv(ek)v(k)el, a 'technologiával'.
2015. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!