Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Windows XP rendszer felhasznál...

Windows XP rendszer felhasználói várhatóan mikor kényszerülnek rendszerük lecserélésére?

Figyelt kérdés

Windows XP-re úgy tudom nem készülnek többé programok.

Windows 8; 10 böngészőit nem lehet majd telepíteni XP-re?

Durván mikorra lehet megjósolni az időt, amikor az XP felhasználóknak muszáj lesz Win10 vagy Linuxot használni?


2016. jan. 10. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Abszolúte kényszerítve sosem lesz senki. Olvastam valahol, hogy egyes régi repterek bizonyos feladatok alá még mindig Win 3.1-et használnak, mert annak idején működött, és azóta nem volt, ami elromoljon benne, a feladat ugyanaz, a modernizálás meg drága lenne, és több hibalehetőséget hozna magával (nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy valósághű írás volt, de az elvet teljesen elképzelhetőnek tartom), szóval sosem MUSZÁJ frissíteni. Ami az ajánlást illeti, lusta vagyok kiguglizni, de ha jól emlékszem, 2014. március óta nem támogatott rendszer az XP. Szóval már azóta időszerű lenne a váltás.
2016. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Trevor. ***** válasza:

Vannak, akik addig fogják használni, amíg nem hal meg a gépük...

Idővel kikopik úgy is.

Muszáj sosem lesz, mert a böngészők, ha már nem is támogatják az XP-t, működni fognak, csak nem kapnak frissítéseket, egyre több lesz a befoltozatlan biztonsági rés stb.

2016. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha behoznak valami olyan ujitast amit bongeszo oldalon szukseges tamogatni es elterjed, onnantol mar nem igazan lehet regi op rendszeren.
2016. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Addig lehet használni, amíg a meglévő, XP alá írt programok megfelelőek vagy amíg ki nem dől alóla a hardver. Ha lassú a vas, egy kis RAM jót tesz neki vagy egy SSD, amit későbbi gépnél is jól lehet majd használni.


Régebbi firefox, opera meg jól használható böngészésre. Az újabb böngészők vagy elindulnak vagy nem, ki kell próbálni.

2016. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Vannak gépek amin egyszerűen fölösleges lecserélni.

Pl egy internetre nem csatlakozó pos-nak fölösleges.

2016. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Készülnek ugyanúgy programok xp alá is, biztonsági frissítések nem készülnek!


Aki nem kizárólag szövegszerkesztésre, és emailezésre használja a gépét, az már rég lecserélte a rendszerét.

Mivel a netes böngészés is egyre problémásabba biztonsági tanusítványkezelés miatt ami hétről hétre csak rosszabb lesz.


Ettől eltekintve az xp még mindig jó virtuális gép futtatásra, vagy régebbi programok, játékok futtatására, mivel azok meg az "új" windowsok alatt nem igazán boldogulnak, tisztelet a kivételnek!


Pl: nekem a 10 éves fuji finepix A61 es fényképezőmhöz a windows 8 hozzá sem tud szagolni, hiába teszem fel az elvileg hivatalos drivert.


A régi Sp2 es win XP Driver nélkül felismeri, csatlakoztatja és kezeli.. És van egy régi Canon scannerem is amivel ugyanez a helyzet. Mivel régi hardver amit már nem is forgalmaznak, így nem készülhet hozzá WIN8 , Win10 driver..



Uh az XP még sokáig a köztudatban lesz mivel a régi hardverek sokszor van hogy jobbak mint az újak, amik már tele vannak tervezett elavulásos disznóságokkal...

2016. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A Maxhton régebbi verziói is kiválóak xp re!

Vannak weboldalak, illetve fájlmegosztók ahol kifejezetten ki vannak gyüjtve a régi programok amik sokmindenkinél beváltak.

2016. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy nem a berendezések irányítását végző gépekre vagyok kíváncsi, hanem amit a hétköznapi emberek használnak.

Gmail, YouTube, Facebook, MEGA fe/leltöltés.

Egyszer eg gyenge gépre szándékosan egy régebbi firefox-ot tettem fel (30.0 körülit), hogy majd gyorsabb lesz... aztán rengeteg weblap reklamált hogy régi a böngésző, frissítsek.

Ha már nem frissítik a böngészőket, és a weboldalak megint fejlesztenek egy nagyon (pl. mint a HTML5) akkor a régi XP-s böngészők tudnak mit kezdeni valamit? Vagy lesznek böngészők amik készítői nem adják fel a fejlesztést soha?

2016. jan. 10. 17:42
 9/14 Trevor. ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lesz mostanában olyan, ami ellehetetlenítené a böngészést XP-n, illetve ha még használják, akkor akár egy egyszerűbb, új böngészőt is írhat hozzá valaki. Chromium, Firefox nyílt forráskódúak, szóval nincs akadály, hogy írj egy XP kompatibilis böngészőt a jövőben.
2016. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint pl. akár 2020-ig is használni fogják?
2016. jan. 13. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!