Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Azt hogy kell megcsinálni...

Azt hogy kell megcsinálni php-ban, hogy egy function változónak így adjak értéket?

Figyelt kérdés

function __construct()

{

$this->view = $this->view();

}

function view()

{

$parameter = "ertek";

}

$html = new html();

$html->view->ertek;


2016. jan. 20. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok PHP guru, de mivel másodszor teszed ki a kérdést idén, tippelek egyet:


Gondolom a view mögé is egy objektumot kell rakni, aminek van ertek nevű mezője.

2016. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Másodszor igen, de még mindig nem kaptam érdembeli segítséget sajnos, pedig örülnék neki nagyon. Szerintem aki jobban érti a dolgát nem sokból tartana válaszolni. A lényeg, a view function-ben akarom az "ertek" helyén lévő paramétert feldolgozni, ezen formátum helyett view("ertek") ez view->ertek
2016. jan. 20. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Én erre gondoltam:

[link]


A -> tudtommal a bal oldali objektum mezőinek/metódusainak elérésére szolgáló operátor, amiből következik, hogy mező/metódusnévnek kell a jobb oldalán szerepelnie, nem pedig random paraméternek.


[link]

2016. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem akkor. De ez sem teljesen az, mert így meg lehet az view->ertek-nek szintén értéket adni, de ő maga lenne a változó értéke.
2016. jan. 20. 15:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Én még most se értem, hogy mit akarsz. Ha paramétert szeretnél adni a függvénynek, tedd azt. Ha egy tagváltozónak szeretnél értéket adni, és azt felhasználni a függvényben, tedd azt. Ha szeretnél függvény helyett inkább objektumot, akkor legyen úgy. De nem értem, hogy ez mire jó, amit most csinálnál.
2016. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

> view->ertek-nek szintén értéket adni, de ő maga lenne a változó értéke.


view = "ertek"


vagy ha a view egy függvény:


view("érték")


A nyelvtant nem tudod megkerülni. Függvénynek nem adhatsz paramétert property accessor operátorral, mert az egy másik dolog.

2016. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem, jól van akkor.

Ez (a load rész) codeigniter-ben mire szolgál, ott volt hasonló mint amit kérdek: $this->load->view('welcome_message');

2016. jan. 20. 16:09
 8/8 anonim ***** válasza:

> Ez (a load rész) codeigniter-ben mire szolgál


A load mögött is egy objektum van. Ugyanúgy, mint az ideone-os linkemben a view.

2016. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!