Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi az a szint amikor már...

Mi az a szint amikor már pénzt kereshet az ember a programozással/informatikusként?

Figyelt kérdés

Az lenne igazából a kérdésem lényege, hogy a nulláról milyen szintig kell eljutni ahhoz hogy gyakornoki vagy junior állást vállalhasson az ember,azaz pénzt "vegyen ki" az informatikából?

Gondolok arra hogy milyen szintű programot tudjon készíteni, hány nyelvet tudjon alaposan és hányat ismerjen mellette? Ezek elsajátítása mennyi idő lehet a nulláról? (ha nem 2-3 hónapban hanem kb beleölt időben megadva pl 200 óra)

Mivel nyártól mérnökinfó(OÉ), gazdaságinfó(Corvinus) vagy programozóinfó(ELTE) szakot fogok kezdeni, lassan el akarom kezdeni az ismerkedést mert a pascal középiskolában szerzett tudásomat nem sokra tartom.

/emelt matek megy/



2016. febr. 28. 22:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk ugy vegezd el az egyetemet
2016. febr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Lehet eléggé félreérthető voltam, de arra a szintre gondoltam amivel GYAKORNOKKÉNT már munkát vállalhatsz/kaphatsz az egyetem mellett :)
2016. febr. 28. 22:50
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Ezekre a kérdésekre nem nagyon lehet konkrét válaszokat adni.

Nagyon sok függ a személytől, a hozzáállásától, tehetségétől.

Szerintem átlagban úgy három év programfejlesztési gyakorlat ad egy olyan alapot, amivel már munkát lehet vállalni.

Én úgy kezdtem el, hogy egy nálam 10 évvel idősebb barátomnak mutogattam a programocskáimat és erre benyögte, hogy kéne neki egy árukészlet nyilvántartó program. Én meg elkezdtem megírni neki és amikor teljesen kész lettem, akkor ő zsebbe nyúlt. Meg is lepett, mert én ezt ingyen gondoltam, egyfajta gyakorlatnak arra, hogy képes vagyok-e rendelésre dolgozni. Ezután tudatosan vállaltam munkákat pénzért, igaz, nagyon olcsón, de úgy voltam vele, hogy a megbízóim finanszírozzák a tanulmányaimat. Ezzel a hozzáállással telt el bő fél év. Ezután már 'rendes, komoly' pénzért dolgoztam, bármiről is volt szó.

2016. febr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

:)

Még azt nem tudom, hogy HTML-el kezdjem(javascript utána) vagy egy programnyelvvel? Pl Java, Python teljes ismerete

2016. febr. 28. 23:32
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Na szóval, vannak ezek a könyvek:

- Reiter István: C# jegyzet

- Az előző mellé Juhász István Programozás 1 és Programozás 2 jegyzetét, hogy a fogalmak is tiszták legyenek

- Regius Kornél: ASP.NET MVC 4+


Mellé tanulsz még:

- Relációs adatbáziskezelés alapjait és használatukat SQL nyelven

- Microsoft SQL Server specifikus dolgokat és Transact-SQL-t

- Entity Framework-öt

- HTML5-öt

- CSS3-at

- JavaScript-et (jQuery, AngularJS)

- Reszponzív webfejlesztést


És máris mehetsz junior ASP.NET webfejlesztőnek jópénzért. És ha netán rájönnél, hogy mégsem a web a te világod, a tudásod nem veszett kárba, mert a C#-pos és az adatbázisos dolgokat asztali vagy mobilfejlesztéshez is felhasználhatod, ha tanulsz egy kis WPF-et.

2016. febr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Programnyelvvel. A HTML nem az.

A HTML-t alapjaiban megtanulod egy hétvége alatt, ha netán szükséged lenne rá. A programozás merőben más.

2016. febr. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 28. 23:49
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy pénzt keresel vele szinte kizárólag attól függ, hogy hogyan adod el magad. Megszámolni sem tudom hány idiótával találkoztam közvetlen vagy közvetve, aki csak gány kódot termel, és én tuti nem alkalmaztam volna. De ha el tudta adni magát a hr-esnek/főnöknek, akkor kap pénzt. Függetlenül attól, hogy vérpistike14 szintjén ugatja a témát.
2016. febr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez általában minden szakmában így van, szerencsére kommunikációs gondjaim nincsenek.
2016. febr. 29. 00:16
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem erre mennék ma már de hát Te tudod.


Én csatlakoznék egy nyílt forrású projekthez ami érdekel és elkezdeném szép lassan "bedolgozni" magam. Igenis meg lehet tanulni ami kell mások kódjának olvasásával, először apróbb aztán nagyobb hibák javításával aztán saját apróságok készítésével. Sokkal jobban mint ilyen-olyan jegyzetből.


Normális projektnél van újoncoknak mentor program, csak lelkesedésre és időre van szükséged.


Noha a "github is your cv" elvnek vannak hátulütői, elég sok helyen vallják ezt ma...

2016. febr. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!