Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A javascriptet mennyi idő...

A javascriptet mennyi idő megtanulni kb? Ti nektek meddig tartott elsajátítani a javascriptet? A lényeg kb 5 hónapja kezdtem el megtanulni a weboldal készítést (HTML5, css, PHP, oop, stb) Ezeket tudom használni. De valahogy a javascript eléggé fura.

Figyelt kérdés

2016. márc. 29. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Ez egyénfüggő, ráadásul egy programozási nyelvet sohasem tanulsz meg teljesen, mindig lesznek új dolgok és új módszerek, de szerintem használj jqueryt, könnyebb és hasznosabb is :D
2016. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SimkoL ***** válasza:
53%
'de szerintem használj jqueryt, könnyebb és hasznosabb is :D' Az milyen nyelv ?
2016. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jquery? Az is javascriptel írták meg. Szóval majdnem ugyan az csak azzal könnyeb meg írni valamit pl : Akarsz egy olyan menüt hogy legyen benne dropdown akkor a jquery-vel könnyebb megoldani. Hisz ott előle meg van írva. De javascriptbe lenne elég sok sor. Js-t kellene megtanulnom. Mivel frontend fejlesztői állásba szeretnék dolgozni! De sok helyen a javascript el várás. Ez így nem korrekt hogy nem értem a js-t! Szóval bele akarok húzni és meg akarom tanulni. Na meg kis játék fejlesztés se ártana benne :D Aztán pedig canvas. Jquery-t könnyebb megtanulni de nekem elsőnek js-t kellene :D
2016. márc. 29. 13:35
 4/10 SimkoL ***** válasza:
100%
A kérdés költői volt :)
2016. márc. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hülyén fogalmaztam! Jquerybe nincs meg írva előle a dropdown csak a hozzá tartozó dolgok. :D
2016. márc. 29. 13:39
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Maradjunk annyiban, hogy a jQuery egy JavaScript library. ELŐFELTÉTEL, hogy értsd a JavaScript-et, mielőtt használod.


A tanulási idő relatív. És tök fölösleges ezen a kérdésen ácsorogni, ha meg akarod tanulni, tanuld, kezdd el.


> De valahogy a javascript eléggé fura.


Ha ezt konkrét kérdésekké tudod formálni, akkor választ kaphatsz rájuk.

2016. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igaz! Ha már mindenki kérdezget itt akkor én is feltettem ezt a kérdést. Hamarosan neki fogok kezdeni megtanulni! De előtte be kell fejeznem egy projectet. Javascript még nem olyan fontos nekem. Csak bármilyen állást nézek 'Javascript tudás' Hát oké az meg nincs :D
2016. márc. 29. 13:44
 8/10 SimkoL ***** válasza:
Ha már valamilyen szinten, akármilyen nyelven tudsz programozni vagyis érted a programírás lényegét akkor egy nyelv sem jelenthet problémát.
2016. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a JS az első programnyelved, akkor elhiszem, hogy "eléggé fura" :) Én úgy fél - 3/4 éve csinálom, és teljesen otthonosan érzem magam benne. Lassan már a bind metódust is értem :) Bár nem vagyok profi programozó, azért azt hozzá kell tennem, hogy az elmúlt 25 évben azért programozgattam már pár nyelven. Kb sorrendben: Basic, Pascal, C++, Fortran, Java, Python. A JS ezekhez képest egy csomó újdonságot adott. Nekem legalábbis teljesen új dolog volt, hogy vannak benne aszinkron függvények, callback függvények, és hogy egy függvény másik függvényt is kaphat argumentumként.


a jQuery nem programnyelv, hanem egy függvény-könyvtár JS-hez. És egy csomó mindent sokkal könnyebb megcsinálni vele, mint tiszta JS-tel. A kitaposott út esete.

2016. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mint írtam php :D Abba ismerek nagyjából 300 függvényt és az object orient programozást.
2016. márc. 29. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!