Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi kell egy Castle Clash-hez...

Mi kell egy Castle Clash-hez hasonló játék elkészítéséhez?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam, hogy sok ilyen játék van.

Mi kell egy ilyen elkészítéséhez?

Van ezeknek egy alapjuk, amit átszerkesztenek és úgy tesznek elérhetővé?

Hogyan készítenek ilyet?



2016. máj. 1. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha sikeres, akkor biztos lehet hasonlót venni pl asset store ban, de a mobiljátékokat általában azért nem egy agysebészet összerakni(igen mobilosok, tényleg leírtam).

De személy szerint nem ajánlanám az ilyen alap megoldások vásárlását, rendszerint van velük gond bőven, és legalább addig tart minden apróságot kijavítani mintha nulláról írnád az egészet.

2016. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy már tudsz programozni valamilyen szinten.


1) Először is kitalálnám, hogy mivel rajzolgassak. OpenGL? Netán DirectX? Netán JavaScript, HTML5 és WebGL?

2) Utána kitalálnám, hogyan tudom egyáltalán inicializálni (olyan állapotba hozni, hogy valamit lehessen egyáltalán vele csinálni), és megérteni, hogy az miért úgy történik

3) Ezt követően megpróbálnék kirajzoltatni vele egy pontot, vonalat, téglalapot, kört, stb.

4) Aztán mindezt hogyan tudom életre kelteni, például hogyan tudom elérni azt, hogy a téglalap a képernyőn pattogjon. Szóval, hogy a játékban mozduljon meg az idő valamerre...

5) Megpróbálnám kitalálni, hogyan lehetne feldolgozni a olyan dolgokat, mint például egy billentyű megnyomása vagy az egér megmozdítása. Aztán megpróbálnék egy nyílbillentyűkkel illetve egérrel mozgatható téglalapot csinálni

6) Kipróbálnék alap 2D koordináta-transzformációkat, pl. eltolás, origó körüli forgatás, Window to viewport, stb.

7) Megpróbálnék szöveget kiírni a rajzfelületre.


Most tartunk ott, hogy a Pong nevezetű játékot le tudjuk programozni


8) Utánajárnék, hogyan tudok zárt alakzatokat, pl. téglalap vagy kör beszínezni. Utána hogyan lehet színátmenetet rátenni. Aztán valamilyen saját mintázatot.

9) Ha a színezés megy, akkor hogyan tudom valami saját képpel kitölteni az alakzatot?

10) Kitalálnék valami pöpec megoldást arra, hogy hogyan tudok bizonyos dolgokat effektelni. Például szöveg hullámzása, egyre halványodó eltűnése, stb.


Na, most már valószínűleg menne egy grafikus Legyen Ön is Milliomos, Mario és egyéb mászkálós játékok. Akár már egy Yu-Gi-Oh! játékkal is meg lehet próbálkozni. A Hearthstone-t nem ismerem, de valószínűleg az is sikerülne némi agyalással. És ezen a ponton mondom azt, hogy nyugodt szívvel nyúlhatsz egy 2D játékmotorhoz.


11) Na most érkeztünk el odáig, hogy lehet ismerkedni a 3D-vel. Először is én a grafikus felületet hagynám 2D-ben és megpróbálnék kirajzolni egy kockát centrális és párhuzamos vetítéssel. (Nem árt, ha legalább egyszer az életben látod a matematikáját a dolognak.)

12) Átnézném, hogyan is működnek a koordináta-transzformációk 3D-ben.

13) Megpróbálnék egy egyszerűbb kamerát csinálni, amivel egy FPS játékhoz hasonlóan mozoghatok és járhatom körbe a 3D kockát

14) Megpróbálkoznék a megvilágítással. Legyen egy vagy több fényforrás, és a dolgok úgy legyenek árnyalva, ahogyan a fény éri őket. Például Gouraud árnyalással.

15) Megpróbálnék csinálni egy B-Spline felületet, gömböt, teás kancsót.

16) Csinálnék egy egyszerű kis játékot, amiben jön az ellenség és le kell lőni. Valami iszonyat egyszerű pályakezelés azért legyen benne, hogy a pályát egy külső fájlból be tudja tölteni.

17) Én ezen a ponton venném elő a grafikus API 3D-s üzemmódját. Megnézném, hogy egyáltalán hogyan tudom beindítani azt.

18) Megcsinálnám az eddigi dolgokat, pl. görbe felület, gömb, megvilágítás, stb., de ezúttal a grafikus API-val.

19) Megcsinálnám a korábban említett FPS lövöldözős kis játékot immáron az új módszerrel.


És ezen a ponton nyúlnék 3D játékmotorhoz.

2016. máj. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Unity, Unreal Engine, Cry Engine....

több játékmotor van amelyekkel egyszerűbb játékot készíteni, mint gondolnád...ja és persze sok ingyenesen letölthető példa kód, tutorial videó.....

de persze csinálhatod 0-ról, csak az több időt vesz igénybe :)


23F

2016. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!