Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Windows 8 Registry - Pár...

Windows 8 Registry - Pár kulcs beállítását hogyan végeznétek el?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A számítógépem néhány biztonságosan megváltoztatható adatát szeretném módosítani és erre a célra egy REG fájlt létrehozni.


Amit eddig megcsináltam belőle:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OEMInformation]

"Manufacturer"="PC"

"Model"="PC"

"SupportHours"="PC"

"SupportPhone"="PC"

"SupportURL"="PC"


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion]

"RegisteredOrganization"="PC"

"RegisteredOwner"="PC"


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\ComputerName\ActiveComputerName]

"ComputerName"="PC"


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\ComputerName\ComputerName]

"ComputerName"="PC"



A "PC" persze csak helyfoglaló, majd az aktuális értékeket beírom. Azt szeretném megkérdezni, hogy a

számítógép nevét, teljes nevét, leírását (description) és munkacsoportjának a nevét mely kulcsokkal tudnám beállítani?


Nekem a (windows 8.1)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters résznél nincs a descriptionhoz semmi (úgy, ahogy a Google találatok ajánlgatják).


Valamint azt is megszeretném kérdezni, hogy a fenti kulcsok manuális módosítása mennyire biztonságos? Igyekszem nem kárt tenni a számítógépben, csak próbálgatom a lehetőségeket. :)


A válaszokért előre is nagyon hálás vagyok.


2016. máj. 28. 19:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!