Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerver-client nem működik?

Szerver-client nem működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Létrehoztam egy szervert javával, amit futtattam a laptopomon, egy klienst pedig androidon, amit futtattam a telefonomon, az a probléma, hogy nincs kommunikáció a telefonom és a laptop között.

Szerver:


public static void main(String argv[]) throws Exception

{

robot = new Robot();

System.setProperty("file.encoding", "UTF-8");

String clientSentence;

String capitalizedSentence;

int port = 6789;

ServerSocket welcomeSocket = new ServerSocket(port);


while(true)

{

Socket connectionSocket = welcomeSocket.accept();


System.out.println(connectionSocket.toString());



BufferedReader inFromClient =

new BufferedReader(new InputStreamReader(connectionSocket.getInputStream()));

DataOutputStream outToClient = new DataOutputStream(connectionSocket.getOutputStream());

clientSentence = inFromClient.readLine();

System.out.println(clientSentence);

}

}



Kliens / a fontosabb része:

public class MainActivity extends AppCompatActivity {


@Override

protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {

super.onCreate(savedInstanceState);

setContentView(R.layout.activity_main);

}


public void buttonOnClickHandler (View v) {

mozgas(1);

}


public void mozgas(int value) {


String ip = "192.168.2.200";

try {


String sentence;

Socket clientSocket = new Socket(ip, 6789);


DataOutputStream outToServer = new DataOutputStream(clientSocket.getOutputStream());

BufferedReader inFromServer = new BufferedReader(new InputStreamReader(clientSocket.getInputStream()));


sentence = value + "";

outToServer.writeBytes(sentence);

//String modif = inFromServer.readLine();

clientSocket.close();



} catch (Exception ex) {}


}

}

..............


Az xml-be természetesen beírtam a


<uses-permission android:name="android.permission.INTERNET"/> -sort, a számítógépem ip címe 192.168.2.200.

....

Sajnos a szerver nem érzékeli, hogy csatlakozna rá bárki. Hasonló kliens programot írtam javával is, amit ha futtattam egy másik laptopon, az gond nélkül működött.


Azaz: kb éppen az a kliens-szerver kommunikáció működik laptop-laptop között /azaz két különböző laptopon futtatva, de nem működik laptop-telefon között. Mi lehet a probléma? Természetesen azt már ellenőriztem, hogy mindkét eszköz wifin csatlakozik, szóval az nem lehet gond, hogy adatkapcsolattal csatlakozik a telefon.



2016. jún. 8. 18:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként azt még hozzá szeretném tenni, hogy a telefon érzékeli a számítógépet. A 192.168.2.200-as számítógépemen fut egy apache szerver, és az 192.168.2.200-an keresztül érzékeli az index.html-t ami a szerveren van.
2016. jún. 8. 18:41
 2/3 csani12345 válasza:
Próbálkoztál már Bluetooth-al
2016. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de a bluetooth erre nem megoldás. Én szerver-kliens-el szeretném a problémát megoldani, csak azért is, mivel úgy tervezem, hogy olyan számítógépeken is futhasson a program, amelyeknek nincs b-jük.
2016. aug. 3. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!