Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tanuljak meg programozni,...

Hogy tanuljak meg programozni, ha a memóriacímzésnél elakadtam?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanították. Ma is alig értem, micsoda és miért kell. Milyen memóriára kerül mi? Az összes alprogramot optimalizálni kell, hogy futtatni lehessen a programot?

Nem tanulhatok grafikus motort írni, ha nem értem?

(Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de ennyire értek hozzá.)



2016. jún. 17. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Memóriacímezés az C++ ban van ha jól tom habár lehet c# ban is unsafe módban vagy,hogy.


C++ program nyelv 24 óra alatt ez a könyv jó lesz neked. 👍

2016. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre, hogy a programozásban vannak olyan dolgok, amikhez meg kell érnie az embernek. 16 éves koromban én például el nem tudtam képzelni, hogy mire jó és hogyan lehet összerakni egy MVC-s rendszert PHP-ban. 21 évesen jutottam el arra a szintre, hogy IQ-ból össze tudtam egy ilyet rakni. Szóval lehet, hogy egy kicsit még várnod kell, hogy megértsd. És ez pedig csak úgy működik, ha látsz olyan dolgokat, amik érdekelnek téged és használják is benne a pointereket.
2016. jún. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezernyi segédanyag van neten, nosza olvasd át, értsd meg! Nyilván alapok nélkül elég nehéz építkezni, szóval igen, nem tanulhatsz tovább, míg nincsenek alapjaid. Tetszik, nem tetszik, ez van.
2016. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyetemen nem tanítanak, inkább számon kérnek. Gyakorolj sokat, tűzz ki célokat és valósítsd meg. Konkrét kérdéseid ha felmerülnek, arra tudnak válaszolni a tanárok. Bátran keresd föl őket a fogadó órákon.
2016. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
C és C++-nál igen fontos hogy tudd mi az a pointer, stack, heap stb. Ezek az alapok, alapok nélkül nem építkezhetsz. Nekiülsz, megérted és megtanulod. Ne sértődj meg de tanácsolom hogy alaposan gondold át hogy neked való e az egyetem. Ezeknél 100x nehezebb problémákról fogsz tanulni és ha nem fog menni hosszú éveket és sok pénzt vesztegetsz majd el hogy a végén kibukjál. Vannak akik csak magas szintű nyelveket tanultak és jól eléldegélnek.
2016. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vannak feladatok, amikhez elengedhetetlen a memóriakezelés ismerete, de a legtöbb nem ilyen. Kezdj Pythonnal, Javascripttel vagy PHP-vel. Ha ezek se mennek, akkor tényleg jobb, ha nem foglalkozol programozással.
2016. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Neki csak az a baja,hogy nem talál olyan anyagot ami ezt egy full amatőrnek át tudná adni. Sokan számukra butaságokból próbálnak elméletet tanulni és itt cseszik el aztán csak elmegy a kedvük az egésztől és feladják.


Tanulni elméletet kezdőknek mindig kezdőknek szánt mások szerint jól bevált könyvből kell.

2016. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A memóriacímzéshez egy programozónak semmi köze.

Azt a rendszerprogramozó kell, hogy ismerje.

2016. szept. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert Programtervező informatikuson az első félévben tanították.
2016. szept. 28. 20:42
 10/11 anonim ***** válasza:

"Érdekes, mert Programtervező informatikuson az első félévben tanították."


Hát proginfón persze, hogy tanítják. Honnan tudhatnák, hogy te milyen irányba fogsz specializálódni ha végzel?


Az azonban biztos, hogy a programfejlesztők zöme, legalább 90 %-a nem fog a munkája során találkozni a memóriacímzés módozataival.

Akinek meg kell, mert rendszerprogramozóvá válik, az nyilván tisztában lesz vele. Nem ez lesz a legdurvább megtanulandó az életében.

2016. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!