Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan ellenőrizhetem PHP ben...

Hogyan ellenőrizhetem PHP ben az email cím helyességét, ha a filter_var () nem működik?

Figyelt kérdés

uw tárhely, és ott 4.4.9 es verzió fut, de ehhez a funkcióhoz 5.2.0 kellene minimum.


részlet:


if(isset($_POST['email']) && filter_var($_POST['email'], FILTER_VALIDATE_EMAIL) === FALSE) {

$email=$_POST['email'];

}else {

$emailErr = "Hibás E-mail cím!";

}


Hogyan javítsam hogy működjön ezen a régebbi verzión?


Köszi!


2016. júl. 25. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

preg_match-al lehetne, de elég macerás.

Én azt ajánlom, hogy olyan tárhelyet használj, ahol frissebb a php verzió.

A 4.4.9-es php verzió már nagyon régi, nem ajánlom a használatát.

2016. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hátsz nemtom, uw eddig nagyon bevált, csak most hogy belefogtam picit a reg/login ba, es ez a verzio kulonbseg jott ez mar igy nem igazan jo. :/

Más ötlet?


Esetleg vmi, pársoros scriptel átlehet hidalni?

Ami az értékét ha hiba van átadja a $emailErr nek?

2016. júl. 25. 16:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem csak az új funkciók miatt adnak ki új php verziókat, hanem a biztonság növelése érdekében is.

Egy ilyen régi php verzióra nem bíznék semmiféle regisztrációs rendszer kiépítését.


A preg_match-nak nézz utána. Azzal tudsz valamit összehozni, mint ahogy korábban írtam.

2016. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Nézd meg ezt : [link]


Sok sikert.

üdv.

2016. júl. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

cooper: uhh, ez jólesz szerintem, kipróbálom! Köszönöm szépen! :)


#3

Hátsz igen, ez igaz. Köszi a prag_match tippet.

Amúgy azért elég gáz nem? Hogy UW eléggé elismert tárhelyként (akár fizetős része is) és mégis viszonylag elavult. ATW-n sem sokkal jobb a helyzet, ott 5.2.17 fut, ami egy fokkal jobb, de azért ez sem bíztató.

Ha azt nézzük hogy már PHP 7 van jelen, mint verzió.


Van egyáltalán olyan tárhely ami viszonylag friss verziókkal dolgozik? (PHP, SQL...)

2016. júl. 25. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Természetesen van, csak nem ingyenes.

Egyébként még az 5.5.x meg az 5.6.x-es verziókat nyugodtan lehet használni.

Nekem vps-en fut a weboldalam, de még nem frissítettem 7.x.x-es verzióra, mert az még nagyon új, azzal még szerintem érdemes várni míg eléggé bejáratódik.

2016. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor csak marad a atw. :) Legalább az támogatja a .htacces-t is.

Mely tárhelyet használod? Mennyibe fáj az évente, összvisz domain meg a tarhely? Belinkeled az oldalad? csak kivancsisag. (akár pm be is johet ha gondolod)


PHP7 az nekem elsőre kicsit kínainak látszott, biztos nem annyira az, csak én mint középhaladó PHP-s, nak fura volt :D

2016. júl. 25. 18:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tárhelyet használok, hanem vps-t (virtual private server).

Ami konkrétan egy virtuális számítógép.

Tehát azt csinálsz rajta amit csak akarsz, mehet rajta weboldal, meg bármilyen szerver.


Vps szolgáltató sok van, de neked most inkább csak tárhely kell, szóval inkább arról beszélek.

Kifizeted a domain neved, meg a tárhelyet 1 évre, és akkor le is van tudva 1 évre a weboldal költsége.

Itt van pár magyar tárhely szolgáltató (egyiket se próbáltam, mert mindig is vps-t használtam :D De nagyon nagyot ezekkel nem hiszem, hogy lehetne csalódni):

[link] - itt az ár elég jó, mert egy viszonylag nagy tárhelyet kapsz 4e FT/év-ért. (van akár php7 is)

[link] - ez drágább, de sokan dicsérik. (van akár php7 is)

[link] - ezt is sokan dicsérik. (elméletileg nincs php7 lehetőség)


Külföldiek:

[link] - az egyik legismertebb külföldi hosting (elméletileg nincs php7 lehetőség)

[link] - a másik legismertebb külföldi hosting (nem tudom, hogy van-e php7 lehetőség)

2016. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!