Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen könyvet ajánlotok egy...

Milyen könyvet ajánlotok egy kezdőnek a C++-beli programozás elsajátításához?

Figyelt kérdés
A kezdőt úgy értsétek, hogy kb. semmilyen szinten, vagy csak nagyon minimális szinten, C-ben programozott eddig

2016. aug. 4. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Tanuljuk meg c++ prog nyelvet 24 óra alatt.
2016. aug. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

# 1/1 Időpont tegnap 19:46


A második legrosszabb könyvet sikerült ajánlanod a témában.


Kérdező:


Ha tudsz angolul akkor tutorialspoint, ha nem, akkor előbb angolul tanulj meg (egy alapfok bőven elég, hogy megértsd az alapokat), sokkal minőségibb anyagot fogsz találni.

2016. aug. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Bjarne Stroustrup: A C++ Programozási nyelv I-II. kötet


[link]

2016. aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek az anyagok amiket ti írtatok nem elég szájbarágósak. Mikor kezdő voltam én nem értettem a Stroustup könyvet. A neten talált anyagok pedig hiányosak de csak annyira hogy kezdők ne értsék.
2016. aug. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A C++ biblia a harmadik legrosszabb amit lehet ajánlani. Az egy referenciakönyv, nem tankönyv. Nem is azért írta Stroustrup, hogy abból tanuljon meg bárki a nulláról.


A 24 órás könyv meg konkrétan hülyeséget tanít meg. Olyan törikönyvből sem tanulunk meg semmit amely azt állítja, hogy 56 ellenforradalom volt.


Tutorialspoint meg eléggé szájbarágós az alapokhoz. Nem youtube videó, nem a 10 éves pistike baromkodik ott.

2016. aug. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért is tanít hülyeséget?

Én abból tanultam és minden amit onnan tanultam azt tökéletesen alkalmazni tudtam a későbbiekben.

Egyetlen gond van vele csak és az, hogy nem ismerteti az alapokat a hálózatkezelésről, többszálú prog... Stb. úgy mint a c# Programozás Lépésről lépésre könyvben.


Ezt leszámítva teljesen tökéletes arra, hogy megtanulja milyen eszközök állnak rendelkezésére beleértve az oo is.

2016. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!


Egyetemen egyébként C#-ot fogok tanulni, gépészmérnök szakon, csak nem szeretnék leragadni annál, több nyelven is meg akarok tanulni

2016. aug. 6. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!