Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudom az adatokat lekérde...

Hogy tudom az adatokat lekérdezni?

Figyelt kérdés
PHP-vel tanulok programozni és a wampszervert használjuk, oda sikeresen űrlappal feltöltöttem az adatokat, viszont hogyan tudnám lekérdezni az adatokat onnan? szintaktika és minden kéne, mert rengetget néztem utána a neten, de egyszerűen nem értem. SELECT FROM xy; és utána mi van? :S:S:S +1 kérdés: ha ezeket az adatokat egy másik programban nyomógombra kattintva akarom törölni (az adatok mellett egyesével a törlésgomb), hogy tehetem meg? nagyon köszönöm
2010. ápr. 19. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

SELECT nev, kor FROM emberek WHERE nev="példa"


Tehát melyik mezőket akarod megjeleníteni, melyik táblából és ezen mezők milyen feltételnek feleljenek meg. Viszont ez csak az SQL része, nyilván ezt még be kell ágyazni php-ba

Amit írtam az egyszerűbb példa volt. Lehet még WHERE után ORDER BY-ami rendezi a megjelenített mezőket


Törlés:

pl.: DELETE mező FROM tábla WHERE feltétel


Mezőt nyilván az űrlappal küldöd el, ahol kiválasztod mit törölsz.

2010. ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nos igen, ez lenne a baj, hogy ezt php-ba hogyan ágyazom be? mert én úgy akartam, hogy


$parancs="select *from xy";

$eredmeny=mysql_query($parancs, $kapcs);

while ($es=mysql_fetch_row(eredmeny))

{ foreach ($egysor as $mezo)

print $mezo;

print "<br>"; }


de ez így nem jó. teljesen tanácstalan vagyok. az SQL az nekem is megy, de smikor össze kell kapcsolni a PHP-val, onnantól sötétség

2010. ápr. 19. 12:04
 3/5 A kérdező kommentje:

rosszul írtam.. tehát így akartam:


$parancs="select *from xy";

$eredmeny=mysql_query($parancs, $kapcs);

while ($es=mysql_fetch_row(eredmeny))

{ foreach ($es as $mezo)

print $mezo;

print "<br>"; }

2010. ápr. 19. 12:05
 4/5 anonim ***** válasza:

$l= mysql_query("SELECT Nev FROM Dolgozo WHERE ");


echo'<table border=1>';

echo'<tr>';

echo '<td>'.Nev.'</td>';

echo '</tr>';

while ($v= mysql_fetch_array($l)) {

echo '<tr> <td>'.$v[Nev].'</td>';

echo '</tr>';

}

echo'</table>';


Ez táblázatba ír ki, de nem is az a fontos. az array után a $1 az a lekérdezés első oszlopa.

Fontos, hogy csatlakozz a szerverhez, bár ez aligha lehet gond, ha feltölteni sikerült. Az echo arra jó, hogy pl nem php-s hanem html-es kifejezéseket tegyél a kódba.

2010. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sry nem $1 hanem l betű az és abban van tárolva a lekérdezés. Az oszlop nevére $v[Nev]-el hivatkoztam
2010. ápr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!