Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni...

Hogyan kezdjek el programozni (többi lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok?

Ez most lehet hosszú lesz, előre is bocsánat!

Nem régen kezdtem el C nyelven programozni, mert egyetemeken is ezzel kezdenek, és ebből szerintem sokat lehet fejlődni, más nyelvekre áttérni, bár sokan a Pythont ajánlják, remélem jól döntöttem a c-vel. Most leszek 11.-es, tehát gomnáziumban 3.-os. Matematika tagon vagyok, amiben elég jó is vagyok (bár a neheze majd csak most fog jönni).

Az alábbi dokumentumból tanulgatok:

[link]

Eddig még csak a fejlesztőkörnyezetnél tartok, azt olvastam át, bár nem azt használom, hanem a Code::Blocks nevűt.

Sokat olvasgattam a témában az interneten, valamint itt is, de a legfőbb problémám a feladatok begyakorlása. A linkelt jegyzetben vannak gyakorlófeladatok, de azokhoz nincs megoldás. Próbálkozom megoldani őket, de ameddig nincs támasz, vagyis valamiféle segítség a feladatok elvégzéséhez, addig elég nehéz ez. Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy nincs kedvem gondolkozni, nehogy félreértetek!

Tehát a kérdésem, tudnátok ajánlani olyan weboldalakat vagy könyveket esetleg, ami tudna segíteni eme problémámmal kapcsolatban?

Egy kis off az alap kérdéssel kapcsolatban: azért ez a kérdés, mert szerintem még csak most kezdtem el az egészet, és ez számomra a kezdés.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2016. aug. 17. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Az alapok megtanulására én a solo learn appját ajánlom, letudod szedni iPhonra és Androidra is, elég jól elmagyarázza szöveggel és videóval is, utána pedig feladatokat ad. Angolul van, de ha programozni akarsz, akkor ez legyen az első nyelv amit megtanulsz, csak utána jöhet a C.
2016. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld ujj.

Viszont ha jól látom, a tanítani kívánt nyelvek között nincs benne a C, emellett pedig amolyan kiegészítőnek látom.

Jobban szeretem gépen beírkálni az algoritmusokat, így is rengeteget tanulva. Tehát valamilyen dokumentumnak vagy könyvnek jobban örülnék.

Az angol tudásom egyébként elég jó, tehát a kódokat és a többit elég jól megértem. Viszont olyan szinten, hogy programozni nem anyanyelven tanuljak meg, elég nehéz. Tudom, több az angol anyag, de a tudás gericét, a legfontosabb magyarázatokat nem szeretném más nyelven kibogozni.

2016. aug. 17. 11:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A jegyzet amit linkeltel eleg jonak tunik, szerintem maradj ennel, es ha kerdesed van akkor irany a prog.hu, vagy ha van valami programozo ismerosod akkor o.


Nekem a c az 5. nyelv amit tanulok, en angolul szoktam tanulni, remelem neked is hasznosak ezek az oldalak:


[link]


Ez ugy mukodik, hogy alapbol neked be kell gepelni egy c programot, majd utana sorrol sorra elmagyarazza, hogy mit is csinal a program. Nekem bejon.


Es van meg ez:

[link]


Ezt is kedvelem. Ebben sincsenek feladatok, csak megoldasok, amiket buheralhatsz. Szerintem probald ugy, hogy a learn-c.org-on ismerkedsz, az egyetemi jegyzetbol meg kinezed a magyarazatot.

2016. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. aug. 19. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!