Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen IP címet kell használja...

Milyen IP címet kell használjak, hogy egy szerver alkalmazást, és egy kliens alkalmazást két távoli gépről összekötni?

Figyelt kérdés

Ha a két program ugyanazon a gépen van, akkor a szervernek meg a kliensnek is megmondom, hogy a 127.0.0.1-es IP cím ugyanazon portjára csatlakozzon. Ez működik is. Kipróbáltam azt, hogy a két program két gépen van (itthoni hálózaton), és a szervert tartalmazó gép IP címére irányítottam őket, ami ugye 192.168-cal kezdődik.

Ha viszont az egyik gép távol van, akkor kívülről ha jól tudom, csak a rooterre lát rá, aminek az IP címe bármi lehet (pl: 123.132.213.231). Erre viszont nem tud csatlakozni a szerver, a gépről indítva, a távoli gép pedig nem látja rajta keresztül a szervergépet.

Hogyan tudnám mégis megoldani?



2016. aug. 24. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
portforward
2016. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ahogy előző is írta portforward, vagy VPN (ha saját használatra kell), vagy ha te írod a programot és P2P jellegű akkor UDP hole punching vagy UPnP (utóbbi ugyanaz mint a portforward csak automatikus, előbbi bonyolultabb)
2016. aug. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

SunyaMacs arra utalt, hogy a routeren kell forward-olni az adott portot. Tehát a szerver szolgáltatáshoz tartozik egy portcím, az IP cím mellett azon a porton keresztül lehet használni kívülről, és az ilyen portra érkező csomagokat a router a megfelelő szerverhez fogja irányítani.


Itt találsz port címeket az egyes szolgáltatásokhoz.

[link]

Vagy guglival "router port forward"

2016. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!