Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha nem tudok programozni és...

Ha nem tudok programozni és elvégzek egy alap egyetmet akkor utána mennyit keresek?

Figyelt kérdés
Pl elte ik vag ilyesmi

2016. okt. 6. 13:36
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz programozni és elvégzel egy alap egyetemet, még mindig nem fogsz tudni programozni...

Programozni önszorgalomból, gyakorlással, önképzéssel lehet megtanulni. Az egyetemen csak a minimális alapokat tanítják meg, az önmagában édeskevés.

Az pedig, hogy mennyit keresel, rengeteg dologtól függ. Elsősorban attól, milyen irányban képzed magad, mert bizonyos programnyelvek keresettebbek, mint mások és egy junior PHP fejlesztő teljesen más bért kap, mint egy junior SAP vagy junior java fejlesztő.


Azon kívül, tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket:

- Akarsz-e nehéz matematikával kílódni: integrálás, deriválás, stb?

- Akarsz-e különböző programnyelvek alapjaival foglalkozni az egyetemen, ahelyett, hogy valami konkrét dolgoba mélyebben belemennél?

- Megvan-e a megfelelő logikai érzéked, tudsz-e a dobozon kívül gondolkodni?

- Akarsz-e napi 8-10 órát ülni a gép előtt pötyögve?

- Akarsz-e a szoros határidők miatt stresszelni, hogy még mindig nem úgy működik az osztály, ahogy szeretnéd?

- Van-e türelmed órákon keresztül keresni a programban egy apró hibát, ami miatt folyton összeomlik a rendszered?

- Van-e türelmed a megrendelővel megértetni, hogy amit elképzelt, az abban a formában nem valósítható meg?

- Van-e affinitásod a csapatmunkára és arra, hogy néha a csapat másik fele olyan dolgokat kér, ami számukra látszólat pofon egyszerű, de tudod, hogy neked több napi munka lesz?


Ha a fenti kérdések közül akár egyre is nem a válaszod, akkor felejtsd el az egyetemet és a programozói karriert.

2016. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
80%
Semennyit. Bővebben. Nem fogsz munkát találni, mert a programozás nem szalagmunka, nem alkalmas rá bárki, főleg az nem, aki ilyen hülye kérdést tesz fel.
2016. okt. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Amiat ne aggódjatok, meg tudom tanulni. 4-es voltam infóból csak nem tanultunk programozást. Engem főleg a kereset érdekel és értem én hogy dolgozni kell majd érte.
2016. okt. 6. 14:41
 4/43 anonim ***** válasza:
59%
A 4-es voltam infóból és a keresett programozó vagyok között, van egy pár árnyalatnyi különbség:D Csak az idődet vesztegeted. Millió egy ilyet láttam, mindegyik szalag mellet, vagy közmunkán végezte:D
2016. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hányas voltál infóból, egy dolog. Az informatika java részét önképzés és tapasztalat útján sajátíthatod el, a programozást is kell gyakorolni, kitartás, szorgalom, munka árán. Egy iskolával nem leszel előbbre, ha magadat nem képzed.
2016. okt. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
73%

Arról nem is beszélve, hogy programozni csak úgy lehet, ha szereted, amit csinálsz. Ha csak a pénz miatt akarsz programozni, megette a fene az egészet.

Azon kívül, egyik programozó, akit ismerek (beleértve magamat is) sem egyetemen kezdte, hanem jóval hamarabb. Jómagam 9 évesen, C64 Basic-ben kezdtem, majd 12 évesen kaptam az első PC-met, vettem egy programozás könyvet és 3 hónapra rá már karácsonyi üdvözlő programot írtam. Ha eddig önszorgalomból nem kezdtél neki, akkor aligha lehetsz túl elszánt.

2016. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel, hogy milyen vagy informatikából, matematikával hogy állsz? Mert az egyetemen erős a matek, hamar kihullhatsz. Az ELTE programtervező informatikus első félévében csak matematika van, mindegy, melyik szakon.

Jelenleg a frissen végzett programozó havi 200 ezer Ft-ot kaphat kézhez. Mi van az angollal? Mert annak szóban és írásban is középfokúnak kell lennie, különben mehetsz kapálni, vagy kecskét őrizni.

2016. okt. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod ugy elvegezni az infot, hogy ne tanulj meg programozni. Nem leszel top programozo, de attol meg lesz munkad. Arrol nem is beszelve, hogy az egyetem kimenete nem feltetlenul szoftwerfejleszto. Lehetsz pl. adatbanyasz, data scientist, ha amugy jol megy a matek.
2016. okt. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit.
2016. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Matekból egy erős hármas voltam, de szerintem tudok még fejlődni. Az angol nem gond, van amit angolul használok internetet. 200000 ft kezdő nem hangzik rosszul, de mit csinájak hogy ez kicsit több legyen?
2016. okt. 6. 19:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!