Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék teljesen alapokr...

Hogyan tudnék teljesen alapokról elkezdeni Android programírást tanulni?

Figyelt kérdés

Szinte semmit nem tudok, de nagyon érdekel a téma. Azt tudom, hogy először egy programozási nyelvet kell megtanulni, de hogy azt hogy, milyet, mit kell vele csinálni, hogyan lesz belőle Android program, stb... Fogalmam sincs. Ezeket szeretném megtanulni, de a tanfolyamok nagyon drágák, az online tanfolyamok meg vagy teljesen angolok (alig tudok angolul, tudom, hogy a programozáshoz angol nyelv kell, de nem hiszem, hogy ez akkora hátrány), vagy már ismerni kell hozzá programozási nyelveket. Ez már nagyon régóta foglalkoztat, úgy érzem, bármennyit tanulnék érte, ha előtte megértem az egész rendszer, tanulási folyamatot, csak semmi esélyem, mert egyszerűen nincs, aki (ami) elmagyarázná.


Köszönöm a válaszokat, sokat jelentenek nekem. Higgyétek el, nem lustaságból írtam ide, már évek óta foglalkoztat a téma, csak nem találtam semmit, nem tudom, hogy kezdjem el.



2017. jan. 20. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
2017. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezek hogyan állnak össze? Vagy hogy lesz belőlük alkalmazás? Ez egyáltalán Android programozás?
2017. jan. 20. 22:05
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
java kezdésnek megteszi
2017. jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Az egy napos kőművessegéd sem katedrális építésével kezdi.

Egyáltalán bármilyen programot írni kell megtanulnod. Azután jöhet az androidra való fejlesztés. Ha addig meg nem unod, vagy világgá nem szaladsz.

2017. jan. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy tudj Android-alkalmazásokat programozni, ahhoz először programozni kell megtanulnod.

Ezt célszerű egy egyszerűbb nyelvvel kezdeni (pl. pascal), hogy a programozáshoz szükséges szemléletre, gondolatmenetre ráérezz.

Utána programozhatsz bármilyen nyelven.

De amíg nem tudod, hogy például mi a különbség egy for meg egy while ciklus között (a kérdésedből ítélve nem tudod), addig nem nagyon fogsz tudni összerakni egy értelmes programot.

2017. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj Java-t vagy C#-ot! Ha már megy a nyelv használata, érted mi az az objektumorientáltság, le tudsz programozni mondjuk egy snake-et vagy 8 királynő problémát konzolos felületen, akkor utána kezdj el ismerkedni az android operációsrendszerrel!

[link]

[link]


Ha nem általános szoftvereket akarsz készíteni, hanem kimondottan játékokat, akkor C# nyelvet tanulj és utána Unity-t!

[link]


Kezdőknek C#-hoz van magyar videoanyag is:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL224F3AA87C7A48C9

https://www.youtube.com/playlist?list=PLd5MvFV1xur5yyJ-hTmuE..


A programnyelv elsajátítása a minimálisan használható szinten, intelligenciától függően 0.5-2 év lehet. Unity, vagy egyéb környezet használatát 3-6 hónap alatt meg lehet tanulni.

2017. jan. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hominida ***** válasza:
77%
Alapkérdés: angolul mennyire tudsz olvasni?
2017. jan. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, főleg az utolsó előttinek. Amúgy eddig még nem foglalkoztam ilyenekkel, most kezdett el érdekelni, és ezért járok utána. Az angol tudásom egy tizes skálán kb 3-4. Elkezdem tanulni, aztán meglátom, mi lesz 😀
2017. jan. 21. 18:32
 9/9 BTzone509 ***** válasza:
Tanulj meg c sharpozni aztan szepen szedd le a xamarin forms-t nezz tutorialokat cross platform developmemtre visual studioban. Es akkor nem kell szopni xcode meg a tobbi faszsaggal.
2017. jan. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!