Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a kimenet file?

Mi a kimenet file?

Figyelt kérdés
Javat tanulok. Nem értem, hogyan kapom meg a végső, hasznosítható, futtatható file-t. Delphiben kapok egy exe filét, de itt mi a végső file és hol van? Exportálni kell? Hogyan kapok pl .apk file-t?

2018. márc. 12. 16:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Lefordítod a java fájlokat, kapsz class fájlokat. Azt kell elindítanod, amiben a main függvény van, különben nem fogja találni.


Ahhoz, hogy legyen egy fájl a programhoz, jar fájlt szoktak készíteni. Ez tartalmazz egy fájlt, ami leírja, hogy melyik fájlt kell elindítani.

2018. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első választ. Teljesen kínai nekem. Nem kapok egy futtatható fájlt végeredményként? És az milyen környezetben futtathatom? Semmit nem értek. Magyarul hogyan tudom hasznosítani a végeredményt?
2018. márc. 12. 16:24
 3/15 anonim ***** válasza:
Milyen programozási környezetet használsz? Eclipse? Netbeans? Valami más?
2018. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A helló Világgal kezdtem. Megcsináltuk együtt, mindenki boldog, tapsol, a képernyőn ott a végeredmény. ÉS?
2018. márc. 12. 16:26
 5/15 A kérdező kommentje:
Netbeanst. Nem vagyok kezdő, tudok Delphiül komolyan, most váltanék.
2018. márc. 12. 16:27
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem lennél kezdő nem szerencsétlenkednél itt.

Utánanéznél hogy működik a fordítás Java-ban.

2018. márc. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A Java un. standalone (önálló) futtatható állományt nem ismer.

A Java (jar) file-ok futtatásához szükséges, hogy telepítve legyen a gépen a JVM (java virtual machine) megfelelő verziója amely a .jar file-odat futtatni képes a saját VM-én.

2018. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azt sosem értettem, ha programozás témakörben valaki feltesz egy alapkérdést, mindig befut egy fennhéjázó ökör, aki a válaszadás helyett csak leszúrja a kezdőt, hogy te minek élsz, inkább csinálj mást, stb. Gondolom, az illető már billentyűzettel a kezében született :)

Vagyis nem vagyok abszolut kezdő, 20 éve programozok Delphiben, de az nagyon más. Ezért bátorkodtam kérdezni, ha szabad, tisztelt ökör úr!

2018. márc. 12. 16:50
 9/15 A kérdező kommentje:
Vagyis a java programírás eredménye egy .jar file, amit egy ilyent futtatni tudó környezetben tudunk használni? Hogyan lesz ebből például telefonon futó android alkalmazás?
2018. márc. 12. 16:53
 10/15 anonim ***** válasza:
A jar átkonvertálható apk-ba, de előtte javaslom, hogy PC-n tanuld meg a Java-t, utána menj bele az Android alatti Java programozásba.
2018. márc. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!