Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi az Analízis tantárgy?

Mi az Analízis tantárgy?

Figyelt kérdés

A programozás kategóriába raktam, mert a BME mérnökinformatika szakának az órarendjét nézegetve találkoztam vele.


Ez matematikán belül valami? Mért fontos egy programozónak vagy informatikusnak?



2018. márc. 30. 18:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
függvényanalízis, deriválás, integrálás
2018. márc. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

a tanárok bosszúja :D


minden mérnöki szakon van anál amúgy, talán gazdaságin is.

2018. márc. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy soakt vitatott kérdés, miért szükséges az analízis a programozónak, szükséges-e egyáltalán, és még ha szükséges is, arányos mennyiségben van-e oktatva a szükségességével. Az analízis lényege egyébként nagyvonalban a függvények vizsgálata, függvénytulajdonságok, függvényekre vonatkozó tételek és metodikák gyűjteménye. A legkiemelkedőbb aspektusai amikkel biztosan találkozol az egyetemen a határértékszámítás, deriválás, és integrálás témaköre egy-, illetve többváltozós függvények esetén. Szóval szín tiszta matek, és talán egy gyorstalpaló a görög ábécéből. :D


Alapvetően elmondható, hogy a programozói pálya legtöbb területén nem fogod túl sokat használni ezeket a konkrét ismereteket, de ahol fogod is, ott sem kell teljesen a saját ismereteidre hagyatkoznod, elvégre Google a barátod, egy programozónak meg a két legjobb barátja. :D Én ami előnyét látom az az, hogy a tömény matek amit ledugnak a torkodon, ha rászánod az időt hogy átlásd, és megértsd, segít fejleszteni néhány passzív skillt, mint mondjuk az analitikus, rendszerszintű gondolkodás. Szóval en bloc elmélyíti az affinitásodat olyan területeketn, amikre a pályád során támaszkodhatsz majd.

2018. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
"gyorstalpaló a görög ábécéből." :DDD
2018. márc. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy előttem írták: függvényvizsgálat, deriválás (ez a könnyebb) és integrálás (ez sokkal nehezebb).

Kőkemény matek, szórótantárgy, ahol a hallgatók nagy része elvérzik. Bár én végigszenvedtem a PTI-n, szerintem semmi értelme nincs, csak arra jó, hogy ne tudd időben befejezni a képzést.

Átlag programozóként soha a büdös életben nem fogod ezeket használni. Maximum jelfeldolgozásnál és hasonló esetekben kell.

Szerencsére már vannak a neten olyan segédanyagok (pl Mateking), amik segítségével meg lehet érteni. A határértékszámításnál a loigkát kell észre venni, hogy hogyan tudsz átcsoportosítani, deriválásnál néhány szabályt kell tudni és onnantól csak figyelni, hogy el ne tévessz egy zárójelet, az integrálás... na ott már nincs ilyen könnyű dolgod.

Szerencse, hogy államvizsgán már nem kérik.

2018. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

"Átlag programozóként soha a büdös életben nem fogod ezeket használni. Maximum jelfeldolgozásnál és hasonló esetekben"


Egyszerű forgástest, mondjuk egy PET palack térfogata, felszíne? :)

2018. márc. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Én is szenvedtem vele és átkoztam rendesen, de annyit azért hozzátennék, hogy nem programozóként kell tanulni, hanem általában műszaki felsőfokú tanulmány részeként. Szóval nem azért tanuljuk, mert pl. programozók leszünk, hanem mert diplomás mérnökök. Ez egyfajta "alapműveltség" mérnök körökben.
2018. márc. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

Matematika, programozáshoz semmi köze. Differenciál- és integrálszámítás, mértékelmélet.

Miért fontos? Azért, mert a programozó egy kicsit matematikus is.

2018. márc. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%

Gazdasági szakokon is mind tanítják, maximum nem analízis néven fut, hanem Matek 1 és/vagy 2.

Valójában semmi gyakorlati haszna nincs. Maximum arra jó, hogy tudd hogy van ilyen és ha ne adj isten, egyszer valamikor 20 év múlva szükséged lenne erre a tudásra, akkor tudj utánanézni (addigra úgyis 15x elfelejted az egészet).

2018. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

"Valójában semmi gyakorlati haszna nincs."


LOL


Fourier sorok, DSP.

2018. márc. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!