Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire gyakran alkalmazzák...

Mennyire gyakran alkalmazzák gyakorlatban a python-nal kombinált C++ kodokat?

Figyelt kérdés

Amennyire tudom a ezt a kombinációt olyan esetekben használják, ahol a kód egy részét (amely elsősorban a memoriagazdálkodást érinti) C++ ban csigalassan megirják a többit pedig gyorsan pythonban összedobják aztán "összeragasztják" a darabokat és így python-nal spórolnak kódolási időt.

Ezt így elmondani nagyon egyszerű de gyakorlatban gondolom nagyon jól lehet szívni vele.


Én ilyet még soha nem csináltam, de érdekesnek tűnik.


Érdemes ebben elmerülni? Használják ezt ahhoz elég gyakran iparban vagy bárhol cégek akik fozetnek is ezért?



2018. jún. 4. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
A számításigényes feladatokra vannak C++ban írt csomagok, NumPy, TensorFlow stb. ezekkel nagyon gyorsan lehet ad hoc kódot írni Pythonban.
2018. jún. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyira gyorsan hogy a C++t teljesen kiváltják ezek es egyetlen sor kodot sem kell C++ ban irni?
2018. jún. 4. 20:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezeknek a csomagoknak a használatához semmit nem is kell tudni a c++-ról.

Persze, akik a csomagokat fejlesztik, javítják azoknak igen.

2018. jún. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 iostream ***** válasza:

A C++ és Python elég jól integrálható. C++-ból Pythont futtatni és Pythonból C++-t futtatni (igazából lefordított kódot, ami bármiből lehet kb) nem különösebben problémás.


De lehet vele szívni, mire felállítod a megfelelő környezetet, amiben mindez működik, főleg az előbbi esetet nézve.

2018. jún. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!