Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kérdésem a következő: Access...

Kérdésem a következő: Access programban le lehet e tiltani az importálást egy másik adatbázisba?

Figyelt kérdés
A menüket, beállításokat, spec. billentyűket, SHIFT gombot, ikonokat már letiltottam. Mivel a programot többen használják így nem tudom "másolás védetté" tenni a programot (az importálás miatt). A főnököm paranoiás azt hiszi, hogy a kilépő dolgozók ellopják a programot, és viszik a konkurenciához tovább.Valami megoldást kellene találnom, hogy ne szedje szét az életem.

2018. szept. 3. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Kell egy másik adatbázis, az adatok abban legyenek, az az adatbázis legyen levédve jelszóval. A felhasználók által használt accessben pedig legyen csatolt táblaként felcsatolva az előbb létrehozott adatbázis táblái. a jelszót így csak egyszer, a csatolás létrehozásakor kell megadni. A második adatbázis amit használnak (gondolom űrlapon keresztül) pedig legyen csak simán access runtimeban futtatva, abban ha jól tudom nincs export lehetőség, max ha funkciógombot hozol létre.Másik accesbe importálni meg megint nem fogja hagyni mert kell a jelszó.
2018. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A probléma csak annyi, hogy az MS Office jelszavazását a kezdő programozók is 1 perc alatt törik fel.
2018. nov. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Viszont egy átlag felhasználó megpróbál 1-1 jelszót, ha nem megy akkor nem megy
2018. nov. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha lopás szempontból nézem, akkor egy átlag felhasználó is le tudja menteni az accdb file-t aztán majd valaki felnyitja. Ha tényleg kell neki az adat akkor nem lehet arra alapozni, hogy néhány próbálkozás után feladja.


SQL szerverrel kicsit meg lehet nehezíteni a dolgot, mert akkor helyben kell kimásolni a táblákat egy új accdb-be és ahhoz már valamennyire érteni kell az access-hez.

2018. nov. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!