Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen gyorsan lehet megtanuln...

Milyen gyorsan lehet megtanulni programozni?

Figyelt kérdés

Elég rá ez a nyár?(tanárral, heti 2x 2 órát?) ja,és kezdő vagyok,még semmit sem tanultunk suliban, de majd egyetemen fogunk...

mik az esélyeim? KÖSZI ELŐRE IS


2010. jún. 22. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyetemen 6 félévig tanulják és sok iskolán kívüli gyakorlás szükséges, hogy profi legyél, de gondolom neked most az is jó hogyha megérted az alapokat.


Arra sztem elég a heti 2x 2 óra, de programozáshoz ennyi kell: matek matek matek.

Nézd át a matekot, ha egyetemre mész, mert szükséged lesz rá és elég kemény a követelmény.


Azt nem írtad, hogy programozó leszel vagy csak a szakmádban lesz programozás tananyag, mert nem ugyan az a szint, tehát a villamosmérnököknél is van programozás, de a programozó informatikus (régen matematikus) az igazi programozás.


Amúgy jó dolog programozni, de végig kell szó szerint szenvedni 6 félévet.


Én azt mondom, hogy pascallal kezdj.

Könnyen megérthető, átlátható, sztem ha most kezded, akkor sokkal érthetőbb lesz, mint a C.


Azt nem tagadom, hogy manapság a java/C++/C# 3as a legkeresettebb, de az alapokra jó a pascal is.

2010. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Gazd.informatikusnak fognak szerintem felvenni,de mérnök infora is jelentkeztem(de az elöbbi lesz sztem). Emelt matekra már amúgy is jártam, és imádom a matekot(meg a fizikát). Mondjuk én azt hallottam, hogy az egyetemen már alapból úgy gondolják, hogy mi tanultunk programozni gimiben, ezért fogok elmenni magántanárhoz. És hogyha valaki szorgalmas,meg lehet tanulni? mert sok ismerősöm azt mondja, hogy nagy fiú agy kell hozzá(és ők 2-3-asok voltak matekból) szóval már nem tudom mit gondoljak, vagy hogy hány órára menjek el nyáron hetente.

Köszi a választ még1x

2010. jún. 22. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a matekkal nincs gondod, akkor menni fog ez.

Igazából a matek a nehéz a programozásban.


Azzal ne foglalkozz, hogy hanyas voltál gimiben/középiskolában, mivel itt teljesen másak a követelmények, ezért van az, hogy sok 5ös tanuló kibukik, mivel itt már nem elég a szorgalom, mert sok az anyag.


Én villamosmérnök leszek és mi tanultunk középiskolában programozást, de hidd el egy hét alatt max 2 behoznád, amilyen szinten mi tanultunk, mivel ilyen hülyeségeket csináltunk, mint labda pattogás, jelzőlámpa, tömbök.


Lehet így bonyolultan hangzik, de nem olyan nehéz, hogyha belelátsz a dolgok mögé.


Ha rendesen tanulsz és figyelsz és gyakorolsz, akkor nem lesz gond.

2010. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit jelent megtanulni programozni? Elkódolhatni PHP-ban vagy Pythonban meg lehet tanulni egy nap alatt is (olyan is lesz az eredmény), jól, alaposan, szépen, újrahasználhatóan, dokumentálhatóan stb. kódolni talán egy élet sem elég megtanulni.
2010. jún. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, a C++-t 21 nap alatt is meg lehet tanulni:D

[link]

2010. jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!