Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvvel érdemes...

Melyik nyelvvel érdemes kezdeni, ha valaki még soha nem programozott?

Figyelt kérdés
2019. febr. 14. 17:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
.py
2019. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Én személy szerint a Pascal-t ajánlanám teljesen kezdőknek. :)
2019. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

0. lépés az angol.

Python használható is. Én is azt ajánlom.

Pascallal munkát nehezen találsz, így kB kidobott idő azzal foglalkozni. Pacal helyett a c is jobb kezdésre.

Pythonhoz meg sok anyag is van. És ott több szint is van a fejlődéshez.

2019. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

#3 Két megjegyzés:

1. A C semminél nem jobb kezdőnyelv, pláne nem a Pascalnál, az az egyik leginkább motivációromboló nyelv, amivel kezdeni lehet

2. Jóformán senki nem a kezdőnyelvével helyezkedik el, aki nem próbált ki, és tapasztalta a kurrens nyelvek túlnyomó többségét valamilyen szinten, azt programozónak is aligha nevezném. A feladathoz választunk technológiát, nem fordítva, de ugyan mi alapján választ az, aki nem ismer technológiákat?

2019. febr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

A kérdés arra irányult, hogy egy kezdő milyen programozási nyelvvel ismerkedjen először, nem arra hogy mivel talál munkát.


Ezért ajánlottam a Pascalt.. nem ad a kezébe azonnal OOP dolgokat, amikkel könnyedén megold bármilyen feladatot, hanem igenis magának kell megcsinálnia majdnem mindent.. algoritmikus gondolkodás már fejlődik, és rááll az agya a "programozó szemléletre".

2019. febr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
4: nekem pacal ronbolta le a motivációt. 1 évre rá újra kezdtem c-vel és csodákat műveltem benne. Na ezt add össze te kukacoskodó lepontozós programozó zseni!
2019. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

"nekem pacal ronbolta le a motivációt. 1 évre rá újra kezdtem c-vel és csodákat műveltem benne. "


:))))))))))))))))))))

2019. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Egy kezdő feladata nem az, hogy programnyelvet tanuljon, hanem az, hogy programozni tanuljon meg.

Ehhez a pascal tökéletes segédeszköz, mert oktatási célra kifejlesztett, könnyen tanulható, viszonylag egyszerű a szabályrendszere, emellett a pascalban írt kód nagyon jól olvasható.

Ha más nyelvet (pláne ha C-t, JAVA-t, cpp-t) választ valaki, akkor esélyesebb, hogy idő előtt felhagy a kisérletezéssel, mert több kudarc éri, mint siker.


Emellett, a pascalhoz bőséges segédanyag áll rendelkezésre magyar nyelven is.


[link]


Ha valaki, aki öntanuló és pascallal nem tanul meg programozni, akkor mással sem fog.

2019. febr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

pascal-t nyomjad 8 hengeres turbóváltozatban!!!


:D

2019. febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1. angol

2. bármelyik népszerű programozási nyelv: [link]

2019. febr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!