Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Az jó megoldás ha a back-end...

Az jó megoldás ha a back-end és a front-end nincs egybeírva?

Figyelt kérdés

Tehát ha használok valamilyen back-end keretrendszert akkor a front-end-et nem írom a back-end keretrendszer template rendszerébe bele hanem lesz külön egy back-end és egy front-end framework és így akár két külön szerveren is lehet a kettő ami API-n keresztűl kommunikálna egymással.

Szoktak ilyen módon webeket tervezni?

És ha igen akkor mi lenne erre a legjobb páros?

Én egy Laravel + Vue.js vagy React.js-re gondoltam esetleg ettől van jobb?



2019. nov. 25. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jó megoldás, ha az a célod vele, hogy a frontend független legyen a backendtől. Tehát pl. ha kell, akkor kukázhasd ki az egészet és tudjál írni valami mást a backend fölé anélkül, hogy a backendhez nyúlnál. Ezt jelenti az elkülönítés ebben az esetben.
2019. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már teljes elkülönülésről van szó, akkor Laravel-be nem vegyíteném bele a VueJS-t. Azaz a Laravel-nek csak API interfészt adnék. Tehát nincs semmi blade, ami a Vue komponenseit nyilván nem tudná behúzni. :)


Ha ragaszkodsz a Vue-hoz, akkor a NuxtJS-t javaslom, aminek alapja a Vue. :)

Ha közepes-nagy alkalmazást akarsz írni, akkor Angular.


Vue/NuxtJS-el akkor szívtam meg, ha komplex weboldalt építettem ki. Mivel kvázi ad egy alapot, a többit old meg alapon eléggé eldurvulnak a megvalósítások így a végén spagettikóddá válik.


Blog, webshop alapú oldalra a Vue tökéletes, Angulárral ágyú verébre. (Webshop esetén azért elgondolkodnék)

Ha egy komolyabb modulokra épülő oldalt építesz ki Weboldalon, akkor egy idő után Vue/NuxtJS-ben spagettit fogsz nézegetni. Ott inkább Angular.

2019. dec. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!