Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Php-ben írhatom ugyanabba a...

Php-ben írhatom ugyanabba a Classba az insertData, updateData, deleteData, getData metódusokat?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy DataHandling classba.


Nem tudom mi a szokás vagy elvárt. Lehet igazából nem is lehet így, mert hibába ütköznék.



2020. okt. 8. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

DataHandling osztályt nem szokás írni, legalábbis szabványok alapján nem illene. Magát az adatot kéne osztályba foglalni (azaz User osztály például), és azoknak viszont az egész CRUD kezelését nyílván az osztályban kell megvalósítani, és maga az adat privát. Előfordul persze hogy egy meglévő osztály rondán oldja meg, és erre van egy barátságosabb kezelő írva, ezt Wrappernek hívják.


u.i: CRUD = Create Read Update Destroy (azaz amit kértél, létrehoz, szerkeszt, töröl, olvas)

2020. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehat csinálok egy classt amiben az adatokat mentem el. Pl Cars class es ebben modellezem az autókat. Márka, típus, ajtók száma stb. Ezek lesznem a tulajdonságoka. Majd ebben a Cars classban megírom CRUD kezelést. Ezek lesznem az osztály metódusai.
2020. okt. 8. 23:50
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 #2 Hmm.

Én ezt még tovább bontanám az MVC alapján.


Csinálnék mondjuk egy Model osztályt. (ebben lenne a save és a delete metódus, ami az adott model-t menteni vagy törölni tudja, meg esetleg egy statikus "find").

A User osztály a Model-ből öröklődne.


A CRUD részt pedig a Controllerbe tenném, jelen esetben a UserController-be.

ezen belül lenne pl a create metódus, ami kb így nézne ki:

public function create()

{

$newUser = new User();

$newUser->name = 'Kis Pista';

$newUser->save();

}


az update ugyanez, csak nem új példányt hozol létre, hanem mondjuk egy meglévőt "nyitsz meg":

public function update(User $user)

{

$oldUser = User::find($user);

$oldUser->name = 'Kis Pista';

$oldUser->save();

}


szóval valahogy így szerintem szebb lenne.

2020. okt. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyenlőre ismerkedem az OOP-s Php-vel. Köszi a válaszokat!
2020. okt. 9. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!