Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van arra esély, hogy frontend...

Van arra esély, hogy frontend webpfejlesztőként helyezkezdjek el szakirányú végzettség (Bsc, Msc) nélkül az alábbi esetben? Milyen ismeretek kellenek egy frontend webfejlesztői álláshoz?

Figyelt kérdés

Rendelkezem már gyakorlatban is jól alkalmazott HTML, CSS nyelvismerettel + Wordpress, Joomla tartalomkezelői ismerettel. De ezek mellé megtanulom a JavaScriptet is. Az angolt közel felsőfokon beszélem, értem.


Ezeken kívül még milyen ismeretek kellenek egy frontend webfejlesztői munkakör betöltéséhez?



2020. okt. 31. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
43%

JavaSrtipt-nek is több verziója van, ahogy a PHP, Javanak is.

[link]

[link]


Egy kis értelmezés, hogy mi az ECMAScript: [link]


CSS fronton: CSS3 (kb. ez a standard most), de már felütette a fejét a CSS4, mint téma.

- mindezek mellet CSS-nek van egy superset-e: SASS és SCSS Nem kell megijedni, csak szintaktikában van külömbség és egyik a másikba is átvihető. Ez fordítási időben programozható css.


pl.: [link]


Hasonlóan a JavaScript-nek is van egyfajta superset-e, ami JS-re fordul. Ez a TypeScript.

Ezr olvasd el: [link]


Ha idáig pipa: akkor valami keretrendszert célszerű elsajátítani. Én amondó vagyok, hogy legyen az Angular, de a Vue/NuxtJS is megfelelő. (példának kedvéért a telex.hu NuxtJS keretrendszerben írják.)

Angular egy nagyobb falatt (hála a Google-nek), és ez a srác jól elmagyarázza: [link]

2020. nov. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%
FrontEnd / JS FW -k ismerete, minimális grafikai ismeret (képek vágása, méretezése, PSD -ből exportálás...).
2020. nov. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!