Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Apróhirdetési portál fejlesztése?

Apróhirdetési portál fejlesztése?

Figyelt kérdés

Egy egyszerűbb apróhirdetési portál programozása milyen szintű backend tudást igényel nagyjából?

Valamilyen keretrendszert használva, pl PHP Laravel.


Sok tapasztalat és nagy tudás kell hozzá?



2021. máj. 1. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elsőéves egyetemistaként nekem egy hónapos projekt volt, és persze még az után is lett volna mit szépítani rajta, ezért nem is került fel githubra. Egyébként én Node.Js-t használtam MySQL-lel, amit utólag beláttam hogy jobban jártam volna MongoDB-vel a speciális tulajdonságok miatt (pl. egy monitor esetében nem kell megadni hogy milyen ízű, de egy ritka Pringles(ha van ilyen?) esetén igen, de oda pedig az nem fog kelleni mekkora felbontású)


Nem kis projekt, és arra hogy "Sok tapasztalat és nagy tudás kell hozzá?"

azt kell válaszoljam, igen, sok ha egy egyszerű listánál többet szeretnél.

2021. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Alap része "egyszerű", vagy is reg - belép - kategória fába feltölt pár általános adattal, listázás - keresés, email / üzenet küldés...

A komoly rész ott jön, mikor kategóriánként speciális értékek vannak, és ezekre szűrni...

Anno mikor csináltam ilyet először az adott hirdetés táblájába raktam mindent, külön mezőkkel és kategóriánként vállasztottam le mikor mit kell megadni.

DE! így elég méretes ADB fálj született ami indexek ellenére is lomha.

Végül szént bontottam alap adatokkara, majd kategóriánként a kereshető / szűrhető paraméterekre (mivel úgy is kategóriánként kell ezeket használni és kisebb fájl, kevesebb sor, gyorsabb eredmény)

Illetve egy extra tábla amiből csak hirdetés ID -val 1-1 sort töltöttem be, amiben a töltelék információk voltak, mint pl. bővebb leírás ismertetető ami nagy text mező.

Ehhez jöttek még az értékelések, belső üzenet váltás pl. egy termékről érdeklődés (nyílt és privát).

Most már ha komolyan akarod, nem elég a web, kell hozzá mobil aplikáció amin értesítések küldhetők, pl. figyelt kulcsszavak, ha pl. valaki keres valamit és más felad akkor kapjon értesítést...

2021. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!