Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A Netflix hogyan oldotta meg,...

A Netflix hogyan oldotta meg, hogy semmilyen programmal sem lehet letölteni videót a weboldalról?

Figyelt kérdés
2021. máj. 28. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet azt, ha értesz hozzá. Maga a stream kódolt és a lejátszó dekódolja, így ha bármilyen letöltő program letölti a streamet, nem fog tudni vele mit kezdeni. Az MTVA is használja már ezt a technikát sajnos, nekem nem letölés miatt kellene, hanem az M4 online közvetítéseit néztem eddig a boxommal, amibe betöltöttem a linket és úgy kezelte mint egy tévécsatorna, de amióta kódolt nem nyitja meg a streamet. De a kódolást a lejátszónak fel kell tudnia oldani, így a kulcsot le kell töltenie valahonnan. A böngésző debug funkciójával ez a kulcs elkapható, így a letöltött kódolt stream dekódolható. De ehhez persze érteni kell hozzá, tehát az átlag jóskát megállítják, annyival is kevesebben töltik le.
2021. máj. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Bandicam
2021. máj. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm #1, így már értem mi volt az a random valaminek tűnő videó mikor leszedtem a dolgokat :D #2, nem ez volt a kérdés, nem akarok felvenni, lementeni semmit (fél éve nem is vagyok tag) weboldalamra szeretnék hasonló védelmet
2021. máj. 29. 08:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

DRM technológiát használták.

A videó sáv titkosítva érkezik, ehhez stream küld egy key -t,

amivel böngészőbe épített lejátszó dekódolni tudja...

[link]

2021. máj. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es és a 4-es lerírta a lényeget, de a 2-es ellen nem tudsz tenni semmit.
2021. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 apababa válasza:
Olyan dömping van filmekböl hogy azt se tudod megnézni amit akarnál.
2021. jún. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Iphoneon van record screen. Az szerintem jó kiindulópont.
2021. jún. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!