Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webfejlesztők, ti mely technol...

Webfejlesztők, ti mely technológiákat használjátok?

Figyelt kérdés
2021. júl. 13. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Személy szerint egyetlen css keretrendszert nem használok.


Frontenden jQuery alap, ha a projekt megköveteli React.


Backenden pedig Express.


Php esetében pedig semmilyen keretrendszert nem használok.


Remélem erre voltál kíváncsi, bár én ezt csak hobbiból csinálom, szóval nem ebből élek.

2021. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

"Frontenden jQuery alap"

...volt kb 10 éve. Manapság már egyre inkább antipattern és React, Angular vagy Vue használatos.


"Php esetében pedig semmilyen keretrendszert nem használok"

Öreg hiba, mert keretrendszer nélkül hosszadalmas és kínlódós bármit megcsinálni, hacsak nem valami pofonegyszerű cuccot akarsz. Azért egy Laravel elég kezesbárány, érdemes kitanulni.

2021. júl. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Frontend: React/Angular

Backend: NestJS, Java Spring

2021. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Öreg hiba, mert keretrendszer nélkül hosszadalmas és kínlódós bármit megcsinálni"

Kinek hogy. Én például szeretem mélységében átlátni és uralni a kódot, és még ha némileg lassabb is így a fejlesztés (bár ez is azért erősen emberfüggő), megspórolom az éppen divatos keretrendszer elsajátításának és betanulásának az idejét. Ettől függetlenül nyári szabadidős tevékenységnek beterveztem, hogy alaposabban belemélyedek egy-két modern keretrendszerbe, de nem hinném, hogy ősztől az lesz nálam a fő irányvonal. Valaki ezt szereti, valaki azt. Én jobban érzem magam, ha alacsonyabb szinten kódolhatok.

Persze, ha alkalmazott lennék, akkor valószínűleg nem lenne sok választásom, de így, hogy csak másodállásban, szabadúszóként fejlesztek (és nagyobb részt nem is webre), megengedhetek magamnak ennyi kényelmet. ;)

2021. júl. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: + általában gyorsabb az eredmény is ha gyakrlott fejlesztő tervezi meg, mint egy méretes FW -n átnyomni az adatokat.

pl. ami sokat szokott jelenteni a multi query / adatbázis lekérdezést egy sub query -s lekérdezésbe majd feldolgozással, amit FW -ben elég macerás, annak funkcióival - adatbázis kezelésével, ha meg kihagyjuk akkor meg felesleges az FW. :-D


A jQuery lehet ősi, de még mindig vannak dolgok kliens oldalon amit egyszerű vele megcsinálni, és jól működik legacy környezetben is, ami a divatos JS lib -ekről nem mindig mondható el. :-D

2021. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 nem tudom, én a jQuery-hez viszonyulok úgy mint te a php FW-khez. :D
2021. júl. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: hát igen, engem is zavart a sok felesleges dolog benne.

Így anno kiollóztam belőle nekem kellő részeket, nemrég pedig ES6 -ra kezdtem átdolgozni. Így negyede se méretében. :-D

2021. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

Backend: Java, Spring Framework

Frontend: Angular

Mobil: Flutter

2021. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért sokféle technológia használható a webfejlesztésre. Valamilyen értelemben a webfejlesztés is alkalmazás fejlesztás már.


Ez sokféle nyelven történhet: Python, PHP, Java, NodeJS, Ruby, ... stb

Ez futtatható a Windows-on avagy Linuxon. De persze telepítheted Docker és/vagy Kubernetes alá.


Az alkalmazás használhat adatbázist is, ebből is egy "tengert lehetne rekeszteni" mennyiség van. SQL alapúak: MySQL, MariaDB, PostgreSQL, Oracle, MSSQL, ... avagy a NoSQL alapúak, mint: MongoDB, Cassandra, Redis, ...

Tessék: [link]


Persze minél nagyobb egy alkalmazás, úgy egyre komplexebb is. Majd bejönnek a microservice megvalósítások. Csak ha HTTP-vel kommunikálsz komponensek között, akkor a HTTP-nek mindig felkell építeni egy TCP kapcsolatot, ami lassúbbá teszi. Erre jelentek meg a Message rendszerek, mint pl.: RabbitMQ vagy Kafka.

Itt már picit árnyaltabb a kép, mivel itt valahogy úgy kellene dönteni, hogy autót vagy motort akarsz vezetni. Más a két rendszer és más célt is szolgál.


FrontEnd tekintetében is 3 felé darabolható a téma:

- böngésző esetén, lehetsz "csináld magad" és HTML, CSS, JS-el megoldod vagy használsz libraryket. Mint pl.: jQuery avagy Lodash-t. Ne adj isten valami keretrendszer felé fordulsz: Angular, VueJS (vagy NuxtJS), React

- Mobil esetén ha nem akarsz Java/Kotlon és Swift-tet megtanulni 2x, akkor ott a Flutter vagy az Ionic keretrendszer. Előbbi esetén a Dart nyelvet jó tudni, míg az utóbbi esetén kvázi "web"-ként csinálsz mobil alkalmazást.

- Vagy azt mondod, neked kell Desktop app is, akkor JS-el megoldható: ElectronJS

2021. júl. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!