Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP vs NodeJS? Optimalizáció...

PHP vs NodeJS? Optimalizáció és sebesség szempontjából. Ti melyiket preferáljátok? A PHP minden requestnél újracsatlakozik, és úgy vettem észre, egy NodeJS + Angular kombó szétszed egy sima PHP HTML webet.

Figyelt kérdés
2021. aug. 3. 13:09
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
NodeJS + Express*
2021. aug. 3. 13:09
 2/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy érdemes-e csak egy szempont alapján összehasonlítani. (szerintem nem.)

Főleg, hogy a verziószámokat nem is vesszük számításba.

Itt egyébként elég jól összeszedték:

[link]

illetve ez a cikk is érdekes:

[link]

2021. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Én a PHP-t.
2021. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
26%
Nem használunk backendre Javascriptet. Tanuljuk már meg. Attól még, hogy lehetőségünk van rá, krvára nincs rá szükség.
2021. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Utolsó, miért nem?
2021. aug. 3. 18:19
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
#5 legalábbis neki nincs rá szüksége. ;)
2021. aug. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Figyu, csak nézd meg a PHP népszerűséget. wordpress és a másik cms rendszerrel teljesen együtt mozog, azokon kívül szinte sehol sem használják. nem véletlenül. Most kapalodznak egy kicsit, de egyértelműén leszálló ágban van, a TypeScript-el nem tudja felvenni a versenyt. Gyakorlaril a WP meg a joomla tartja a PHP-t életben.
2021. aug. 4. 07:31
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

#7 Eléggé el vagy tévelyedve.

Néztél már PHP-álláshirdetéseket? Mai napig fejlesztenek egyedi rendszereket, mert a WP és társai már nem elegek!

Most te preferálsz egy adott nyelvet, a többiről meg egyből tévképzeteid alakulnak ki, mert elfogult vagy.

2021. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Én nem preferálok egy nyelvet. PHP-t és TypeScriptet is ugyanúgy használok például. De egy full OOP typescriptet nem ver el a PHP, és a sebességről ne is beszéljünk, amíg a php megcsinált 1 requestet a nestjs applikációm 60-at
2021. aug. 4. 10:20
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok.


#9 Ez nem ennyire fekete-fehér dolog. A request-en lovagolsz, de egy adott nyelvet/technológiát nem csak egy szimpla érték alapján választunk ki.


"Gyakorlaril a WP meg a joomla tartja a PHP-t életben."

Az, hogy vannak összekattintgatós CMS-ek, amivel az online marketingesből átképzett "webfejlesztő" honlapokat tákol össze egyéni vállalkozóknak csak a felszín. Ezt látod, mert minden az ő hirdetéseikkel van tele.

Én például multitól jöttem el és szabadúszóként csak egyedi fejlesztésekkel foglalkozom. Laravel, Yii, Symfony... rengeteg népszerű keretrendszer van amire sok százezer/millió weboldal épül világszerte, de ezeknek egy része lehet nem is publikus (értsd: céges, intranet-es oldal). Nem egy nagy céget tudok itthon, ahol az értékesítési rendszer PHP keretrendszerre épül.


Persze ez nem indokolja, hogy miért használjuk továbbra is ezt (ezzel csak azt akartam alátámasztani, hogy nem csak a WP tartja életben a nyelvet. sőt... többnyire elavult megoldásokat alkalmaz és nem is használja ki a nyelv adta lehetőségeket).


Ami miatt ezt használjuk továbbra is, több oka is van. Ezért linkeltem fent azt a két cikket.

pl ezt érdemes átolvasnod:

[link]


Arról pedig nem is beszélve, hogy rengeteg olyan eset van, amikor az alkalmazáshoz nem is tartozik frontend, mert csak adatbetöltéssel/feldolgozással foglalkozik, így a requestek számolgatása máris értelmét veszti ennél.


És ott van az egyik legfontosabb érv talán: hogy céges környezetben igyekszik az ember azonos technológiákat alkalmazni a különböző alkalmazásoknál, hogy egységes legyen. Persze szükséges esetben el lehet/kell térni, de csak ha nagyon indokolt. Ha minden feladatra mást használnánk, akkor egy olyan őskáosz lenne, ami a feladatátadást ellehetetlenítené. (Meg eleve: minden alkalmazáshoz külön fejlesztőt vegyünk fel? mert mondjuk a soap miatt java-ban írjuk az egyik interface-t (abban egyszerűbb), a másik csak egy rest api, szóval ahhoz kell valaki aki nodejs-ben expert és akkor külön szükséges még python-os is, mert mondjuk a képátméretezést abban hatékonyabban lehet megírni. Vagy keresünk valakit aki mindenhez IS ért? :))

Jó, ez egy kisarkított példa néhány csúsztatással, csak próbáltam szemléltetni, hogy fontos az egységes infrastruktúra vállalati környezetben.

2021. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!