Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha elkezdek HTML-t, CSS-t...

Ha elkezdek HTML-t, CSS-t gyakorolni, az első kis gagyi próba-weboldalaimat ingyen feltehetem a netre, hogy mások is megnézhessék?

Figyelt kérdés

Bocsánat a primitív kérdésért, nagyon nulla a tudásom még e téren...


Szóval a lényeg, hogy mindenképp egy fizetős tárhely kell ahhoz, hogy próbaképp létrehozhassak ilyen vacakságokat, pl egy órát, egy chat ablakot, meg ilyeneket?



2021. dec. 13. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak ingyenes (reklámsávos) tárhelyek, mint például

[link]

[link]

vagy - ha csak tesztjelleggel csinálnál weboldalt, pár havernak bemutató-jelleggel - saját gépedre is feltehetsz egy webszervert (például XAMPP-ot: [link] ), majd a 80-as (HTTPS esetén 443-as) portot átengedve a tűzfaladon és a routereden, DDNS-szolgáltatást (noip.com ) és ingyenes domaint (freenom.com ) igénybe véve jó esetben - ha az Internet-szolgáltatód nem alkalmaz CgNAT-tot - a saját gépedről szolgálhatod ki az oldaladat


"egy chat ablakot"

Ahhoz már szerveroldali nyelv (PHP, nodeJS, Java, C#, Python,...) használata, vagy külön külső chat-szolgáltatás (amit beillesztesz az oldalba) kell.

2021. dec. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, nagyon sokat segített :)
2021. dec. 13. 22:34
 3/5 Djjjozsiiiii ***** válasza:

Az ingyenesekkel is próbálkozhatsz, de ezek teljesítményben és frissítésekkel jóval elmaradnak azért a párezerért amibe egy alap fizetős tárhely kerül. Korlátozhatnak adatátvitelben, és frissítésekben, ami pont kell egy csethez.

tudom gyerekes az oldal, de ott a gportal.hu, amin alap tudással tudsz létrehozni oldalt. Most megnéztem azt amit első időszakban csináltam, és még mindig fut.

2021. dec. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, regisztrálj a codepen-re [link] ahol mentheted a munkáidat, illetve ötleteket meríthetsz mások megoldásaiból.

Például órákra keresve: [link] search/pens?q=clock

egy digitális óra: [link] gau/pen/LjQwGp

egy analóg óra: [link] rassadin/pen/cvJmb

2021. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon szépen köszönöm nektek, nagyon sok segítséget kaptam :)))
2021. dec. 14. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!