Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Megnyitottam egy port-ot a...

Megnyitottam egy port-ot a qBittorrent alkalmazásnak, hogy webes felületen barmikor eltudjam érni. Local hálózaton hiba nélkül látok mindent, de amikor más wi-fi/mobil hálózaton próbálok rá csatlakozni akkor miért nem enged?

Figyelt kérdés

Több port-ot is kiprobaltam, de egyik sem működött. A local IP címet használva próbálok mindig csatlakozni. Valamint a qBittorrent egy QNAP NAS felhőn fut. Az IP cím azonos, de a port különbözik.


Segítségeket előre is köszönöm.



2022. jan. 8. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán azért mert a local IP csak lokálisan érvényes..? ;-P

Próbáld globális (publikus) ip-vel és portforwardal. :)

2022. jan. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

"Próbáld globális (publikus) ip-vel és portforwardal. :)"

Még úgy se biztos, hogy menni fog, ha a szolgáltatótól NAT-olt IP címet kap. Kérésre többnyire átállítják publikus IP-re.

2022. jan. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mit takar a NAT-olt IP? Valamint hozzá szeretném fűzni, hogy a NAS-t sem értem el távolról ezért még egy szerződést kellett kötnöm egy statikus IP cím bérléséről. Valahogy úgy magyarázták el nekem, hogy a local IP címről automatikusan át iranyit engem vagy mi.
2022. jan. 8. 02:22
 4/5 anonim ***** válasza:
A NAT-olt IP cím azt jelenti, hogy amikor a szolgáltatóhoz kapcsolódsz, valójában még mindig egy nem nyilvános hálózat része vagy, ezért a géped a külvilág felől nem lesz elérhető. Azért csinálják ezt, mert az IPv4-es címek nagyon végesek, így spórolnak. Ha ez a helyzet, és megnézed az IP címedet mondjuk a whatismyip.com oldalon, az az IP cím nem a te számítógépedhez lesz rendelve. Ezért nem fogsz tudni seedelni sem torrentből.
2022. jan. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Routeren át kell engedd és átirányítsd a portot a NAS-ra. Fix IP-nélbolcsóbb egy ingyenes DDNS.
2022. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!