Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen full stack projektbe...

Milyen full stack projektbe vágjak bele egyetemi beadandóhoz?

Figyelt kérdés

Html, css, bootstrap, angular és spring boot-al akarok valamit összehozni. 5 kredites tantárgyra.


(A tárgy lényege, hogy el kell sajátítanom ezeket a technológiákat. Alapkövetelmény a html, css, bootsrapt és java ismerete, de angular és spring ismerete nem kell a kezdéshez. Tehát ehez viszonyítsátok az 5 kreditet)


Valami egyszerűbb egyedül tanulással egybe kötött projektre gondolnék.


Pl.: fodrászoknál szokott lenni az időpont foglalás, regisztrálás de ez picit egyszerűnek tűnik. Vagyis inkább nem elég komplex az 5 kredithez.


Viszont mondjuk egy webshop implementálása volt a másik ötletem, a tényleges fizetési lehetőség nélkül, csak levonja az adatbázisból a terméket a fizetés gomb, de ez kicsit túl komplexnek tűnik.


Van még 1-2 ötletem, de úgy érzem semelyik sem az igazi.


Nem akarok túl bonyolult projektet csinálni, inkább arra mennék, hogy egy egyszerűbbet, de elég komplexet viszont azt nagyon jól megcsinálni.


Igazából még csak ötleteket szeretnék gyűjteni, így bármit szívesen meghallgatok.



2022. febr. 2. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

mi az amit szeretsz csinálni? ami érdekel?

főleg olyan témában keresnék weboldalt ami engem érdekel


webshop kb 100001 van, sokan azt csinálják, legyél ennél egyedibb!


- csinálhatsz mondjuk egy kisebb játékot, ha szereted ezeket, tudod olyasmit, mint a travian és társai

- képzések létrehozása, képzésre jelentkezés, értékelés stb

- könyvek, mangák, filmek gyűjteménye akár komplexebb kereséssel

- csinálhatsz hibajegy kezelő oldalt

- csinálhatsz tervező appot amiben mondjuk UML diagramokat tudsz tervezni, vagy áramköröket...


mennyi időt és energiát szeretnél erre fordítani?

2022. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1# Köszi.


1 kredit = 30 óra, ami 30x45 percet jelent, ami 22.5 óra.


Tehát 5 kredit kb 110 óra.


Ebben bele kéne férni, hogy a springet és angulart előről kezdem el és, hogy 10 oldalas dokumentációt írok az egészről. Plusz felkészülök egy kisebb előadásra ebből, amire szerintem max 1 órát lehet rászánni.


Plusz azt is bele kéne venni, hogy ez nem egymást követő 110 óra, hanem 14 hétre van leosztva tehát nem olyan produktív vagyok mintha napi szinten 8 órát foglalkoznék vele.


Meg tanlán annyi a saját kritériumom, hogy egyenlő legyen a frontend és backend be fektetett energia, mert nem igazán szeretem a frontendet és számomra az szokott lenni a pepecselősebb.


Tehát olyan applikációt nem akarok, ami nagyon durva frontendel rendekezik a backenben meg csak annyit csinál, hogy elmenti az adatot aztán csak visszaadja.

2022. febr. 2. 18:21
 3/6 anonim ***** válasza:

ami még eszembe jutott egy moziban/színházban jegyfoglalás, ahol helyet is kell választanod


a frontend részt én sem szeretem, de ha egyenlőnek kell lenni, akkor is valami olyat keresnék amit élvezettel csinálok és vannak terveim vele

2022. febr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, eddig megúszós projektre gondoltam, amiből már van fent pár példa a neten, de lehet jobb ötlet egy olyanba bele vágni, amire a szakdogát építhetem majd és esetleg majd egy ténylegesen működő weboldalt ha úgy sikerül a jövőben.
2022. febr. 2. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha egyszerű, könnyű projektekbe fogsz bele, arra nem lehet építeni a későbbiek folyamán szakdolgozat terén. Én ha egy érdekes témát választhatnék, az a szerverek és kliens gépek össze kapcsolása lenne. Ezek közötti fájl átvitel, online felületen, megbolondítva még média tartalom lejátszással is vagy akármivel :)
2022. febr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan játszhatsz megúszós projektre. Ha kevésnek találod, akkor utólag bővíted. A legegyszerűbb webshopot, vagy jegyfoglaló akármit is lehet a végtelenségig cicomázni.

Ha belevágsz valamibe, ami eleve nagy projekt, akkor könnyen beúszhatsz vele.

2022. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!