Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy weboldalt törölhetnek...

Egy weboldalt törölhetnek vagy törlődhet?

Figyelt kérdés

2022. márc. 18. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Törölhetnek, persze. Az üzemeltető, aki a weboldalt üzemelteti, vagy a szolgáltató, aki a tárhelyet biztosítja, vagy akár a domaint is lehet töröltetni, lejárhat a szerződés a domainre...

Ha illegális tartalom van a weboldalon, és a hatóságok jelzik a tárhelyszolgáltató felé, valószínűleg órákon belül törlik az oldalt.

2022. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a weboldal is csak pár adat egy gépen (illetve több gép adott esetben)


illegális tartalom meg erősen függ, hogy épp micsoda és az adott országban milyenek a törvények

illetve, hogy az üzemeltető belesz*rik a dologba vagy próbál tenni ellene

2022. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi.
2022. márc. 18. 18:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alex Fly ***** válasza:
Persze. Amikor leállítottam a szerveremet, az arról futó weboldalam is eltűnt a Netről. Aztán amikor leformáztam a lemezét, természetesen az is törlódött a többi adattal együtt...
2022. márc. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, bármelyik weboldalt törölhetik, de nem ok nélkül. Az alábbi esetekben törölhetnek egy weboldalt:


1. A weboldal tulajdonosa úgy dönt, hogy megszűnteti (ehhez a tulajdonosnak bármikor joga van, és nem köteles megindokolni sem, bár általában megszokták).


2. Lejár a tárhely és domain (ha nem fizetik be ezeknek a szolgáltatásoknak a díját, szintén megszűnik az oldal). Itt a szolgáltatók részéről szokott lenni egy türelmi idő, amikor csak inaktiválják, de még nem törlik.


3. Bezárartnak egy weboldalt (pl. jogsértő tartalom miatt). Mondjuk ez utóbbihoz elég komoly indok és bírósági tárgyalások kellenek, volt néhány oldal, amit így szűntettek meg, de nagyon minimális.


4. Az internet szolgáltatókkal letiltatnak egy weboldalt adott országban. Ez hasonló a 3. esethez, csak itt nem szűntetik meg az oldalt (mivel az más országban működik), de a végeredmény ugyanaz, nem fogod tudni elérni. Pontosabban VPN-en keresztül van esély, hogy működjön az adott oldal. Ennek az esetnek a fordítottja is megtörténhet, amikor nem a hatóságok tiltanak le egy adott országot, hanem maga az üzemeltető (ez pl. streaming szolgáltatásoknál gyakori, de vannak olyan céges oldalak is, melyek korlátozzák a külföldi elérést, mert adott országba semmilyen szolgáltatást nem nyújtanak).


5. Meghibásodik a szerver, melyen a weboldal van. Pont egy éve történt, hogy tűz ütött ki egy strasbourgi adatközpontban, és a szolgáltató nem tudta visszaállítani a mentést, mivel az is a leégett adatközpontban volt. Amelyik oldal üzemeltetőjének nem volt mentése, az sajnos megszűnt. Aki weboldalakat készít, saját (szolgáltatótól független) mentésről is ajánlott gondoskodnia. Én (is) jártam így, bár az én esetemben csak meghibásodott a szolgáltató szervere, pontosabban az SSD, viszont a végeredmény ugyanaz volt, hogy nem tudták visszaállítani az oldalam - és nem csak az enyém. Szerencsére előrelátó voltam, nekem volt mentésem róla (azóta is folyamatosan mentek mindent).

2022. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hú, köszi.

ingyeneseket csinálok. de egy ismerősömnek a weboldala már nem elérhető, s nem magyarázta el h miért.


én készülök egy jó mitológiai és egyéb szörnyes, démonos weboldalt csinálni.

sok ilyet olvastam, csak az a baj h össze-vissza vannak ezek s én egybe tenném. vannak ilyen könyvek stb.

csak félek h lesznek egypár idióták akik esetleg túlságosan hinnének benne, vagy lopnának tőlem s mindenfélére felhasználnák.

volt már olyan h ezekből az infókból gyártottak vallást, szektát stb.


az nem lenne baj ha ezek alapján fantasy könyveket csinálnának.


csak a túlfanatizálás s a szektásításoktól félek.


a letiltás az utolsó amitől félek. de érthető ha valóban fanatizálássá válna, amit pont h elkerülnék.

2022. márc. 19. 14:59
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

6-os vagyok.

Amióta én az interneten vagyok, több ingyenes (és fizetős) tárhely szolgáltató megszűnésének voltam tanúja. Sőt, az egyik fizetős szolgáltatónak ügyfele is voltam, ráadásul még 9 hónapra előre ki volt fizetve, amikor egyszer csak minden ok nélkül elérhetetlenné vált a cég és az összes ügyfél oldala. Elérni sem lehetett az ügyfélszolgálatot, magyarázat sem volt a dologra. Fentebb írtam, mennyire fontos a rendszeres mentés, ne a saját károdon tanuld meg ezt.


Ingyenes tárhelyet semmiképp sem javaslok, ott ha egy kicsit is látogatottabb az oldalad, vagy nem tettszik a szolgáltatónak, akkor minden ok és következmény nélkül törölhetik. Meg ha nem tudják fenntartani az ingyenes szolgáltatást, bármikor megszűnhet, jobb esetben csak fizetőssé válhat. Amire ingyenes tárhelyet ajánlok, az gyakorlás és tanulás. Ha most ismerkedsz a weboldal készítéssel, az első próba oldaladhoz megfelel, de komolyhoz nem.


Fizetős tárhelynél sem árt körültekintően választani. A Google-ben vannak vélemények szolgáltatókról, általában rossz hamarabb és több, mint jó. Tehát egy 10+ éves szolgáltató, amiről csupa pozitív vélemény van, garantáltan jó, még akkor is, ha máshol sokkal olcsóbban megkapnád ugyanazt a tárhelyet. Pontosabban nem ugyanazt, mert elég komoly sebességbeli különbség lehet tárhely és tárhely szolgáltató között, nem mindegy hány ügyfél, mekkora szerverkapacításon osztozik. Egy jó tárhelyszolgáltatónál még este, illetve hétvégén a csúcsforgalom idején sem szabad lassulást tapasztalni.

2022. márc. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

site 123

nézegettem.

köszi, jó ezeket is tudni.

bár szemétség ha ingyenes a weboldal és azért törlik, mert egyre nézetteb.

2022. márc. 20. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!